zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeZnak roboty budowlane

  Przebudowa Ostrobramskiej na ostatniej prostej

  dodano: 12 lipca 2021

  W czwartek (8.07) podpisano umowę z wykonawcą, który zajmie się przebudową ulicy Ostrobramskiej. Mieszkańców na pewno ucieszy wiadomość, że ostatni odcinek nieutwardzonej drogi zostanie wyremontowany.

 • InwestycjeZnak roboty budowlane

  Pozimowe łatanie

  dodano: 26 lutego 2021
  Choć zimowa aura nie gościła u nas zbyt długo, to niestety panująca dotychczas pogoda negatywnie wpłynęła na stan nawierzchni dróg asfaltowych, a topniejący śnieg odsłania coraz to nowe ubytki.
 • InwestycjeZnak roboty budowlane

  Budowa ulicy ks. Jana Ignacego Skorupki

  dodano: 28 grudnia 2020
  15 firm złożyło oferty w przetargu dotyczącym budowy ulicy ks. Jana Ignacego Skorupki na odcinku od ul. S. Batorego do ul. T. Kościuszki. Wśród nich wyłoniono tę, która przesłała najkorzystniejszą ofertę. Wybrana firma ma wybudować nową drogę w ciągu 50 dni.
 • InwestycjeStrażnica, twitter.com JRG Legionowo @jrglegionowo

  Nowa strażnica w Legionowie

  dodano: 16 kwietnia 2020
  Inwestycja jest już na ukończeniu, gotowa jest elewacja obiektu i prowadzone są prace wykończeniowe.
 • InwestycjeNa drodze oraz na parkingu położono szarą kostkę betonową i ułożono chodniki z kostki brukowej koloru czerwonego. Wybudowano zjazdy, pobocza, odwodnienie, zjazdy indywidualnych i dojścia do furtek.

  Leśna już gotowa

  dodano: 8 października 2019
  Zakończyła się przebudowa ulicy Leśnej. Nowa nawierzchnia jezdni i nowe oświetlenie już służą mieszkańcom.
 • InwestycjeNa zdjęciu znak drogowy z robotami drogowymi.

  Remonty ulic w Legionowie

  dodano: 6 września 2019

  Już niedługo poprawi się stan nawierzchni jednych z bardziej uczęszczanych ulic w Legionowie. 20 sierpnia Marek Pawlak – Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo podpisał umowę o rozpoczęciu remontu nawierzchni ulic Piłsudskiego, Mrugacza oraz Sowińskiego.

 • InwestycjeRoboty drogowe

  Utrudnienia w ruchu na DK 61

  dodano: 5 września 2019

  Firma SKANSKA informuje o kontynuacji projektowania i budowy wiaduktu w Legionowie na drodze krajowej nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską. W związku z tym od 10.09.2019 r. pojawią się utrudnienia w ruchu na odc. od ul. Piaskowej do ul. Polnej.