zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjePrezydent Miasta: Roman Smogorzewski

  Służę, a nie rządzę

  dodano: 26 czerwca 2013

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Legionowo (26 czerwca br.) radni wyrazili swoje zaufanie dla pełniącego urząd prezydenta, udzielając mu absolutorium. Moim zadaniem jest „służyć mieszkańcom, a nie rządzić” - mówił podczas wystąpienia prezydent Smogorzewski. „Cieszę się z otrzymanego absolutorium, lecz mam również poczucie, że to przede wszystkim mieszkańcy mi ufają i dają temu wyraz podczas codziennie wykonywanej misji, jaką jest kierowanie tym miastem”.

 • Inwestycje

  Rampa przy Zespole Szkół prawie gotowa

  dodano: 15 stycznia 2013

  Niepełnosprawni oraz rodzice z małymi dziećmi będą mogli łatwiej dostać się do budynku Zespołu Szkół na Piaskach. Po przedłużających się z winy wykonawcy pracach, budowa pochylni wejściowej , przebudowa schodów i wymiana drzwi w placówce jest już prawie ukończona.

 • Inwestycje

  Oszczędny budżet na 2013 rok

  dodano: 2 stycznia 2013

  W 2013 roku dochody i przychody miasta wzrosną o 14,5 mln, aż 56 mln zł przeznaczonych zostanie na edukację, a co piąta złotówka na inwestycje.

 • Noworoczne podsumowania

  dodano: 5 stycznia 2010

  Jak co roku, władze samorządowe spotkały się z przedstawicielami gminnych jednostek organizacyjnych, legionowskich stowarzyszeń i organizacji oraz z kierownictwem Urzędu Miasta.

 • InwestycjeNa zdjęciu Radni podczas głosowania nad budżetem

  Budżet został uchwalony

  dodano: 31 grudnia 2009

  Budżet ambitny, nie ryzykowny – takiego określenia użył prezydent Roman Smogorzewski prosząc radnych o przyjęcie uchwały w sprawie budżetu Gminy Legionowo na 2010 rok. Radni Prezydenta posłuchali i przyszłoroczny budżet zatwierdzili podczas XXXIX sesji 30 grudnia 2009 r. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych, 16 było za, 4 wstrzymało się od głosu.

 • InwestycjeUroczyste otwarcie

  Drogi po liftingu

  dodano: 21 grudnia 2009
  Trzy inwestycje drogowe oddało miasto do użytku na początku grudnia. Przy ul. Jagiellońskiej 17 wyremontowano drogę wewnętrzną wraz z parkingiem oraz zmodernizowano dwie ulice: Bandurskiego i Aleję Sybiraków.
 • InwestycjeNa zdjęciu banknoty 200 zł

  Proinwestycyjny budżet 2010

  dodano: 15 grudnia 2009

  Jednogłośną akceptację legionowskich radnych uzyskał projekt przyszłorocznego budżetu. Podczas debaty budżetowej która odbyła się podczas ostatniej sesji rady miasta wszystkie Komisje Rady Miasta wydały pozytywną opinię na jego temat.