zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • Debata nad budżetem 2009

  dodano: 11 grudnia 2008

  Na listopadowej sesji Rady Miasta Legionowo odbyła się debata nad projektem przyszłorocznego budżetu. Komisje zaopiniowały projekt pozytywnie, a radni ocenili go jako „dokument kompromisu i nadziei”.

 • Rozbudowa legionowskiej Komendy Powiatowej PSP

  dodano: 6 sierpnia 2008

  Na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu uroczyście przypieczętowane zostało porozumienie pomiędzy powiatem legionowskim, gminą Jabłonna, miastem Legionowo, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i Wojewodą Mazowieckim, dzięki któremu legionowska strażnica Komendy Powiatowej PSP zostanie unowocześniona i rozbudowana. Dzięki wspomnianemu porozumieniu możliwa będzie także budowa gimnazjum w Chotomowie.

 • Inwestycjeul. Olszankowa

  Wybrane, lipcowe inwestycje drogowe

  dodano: 24 lipca 2008

  W miesiącu lipcu na terenie Legionowa rozpoczęto remont ulic: Dietricha, Olszankowej, Wileńskiej, na których wykonana zostanie nowa nawierzchnia z mieszanki metyksowo-grysowej SMA oraz nawierzchnie chodników i wjazdów bramowych z kostki betonowej. Wyżej wymienione inwestycje zostaną oddane do końca sierpnia tego roku.

 • Więcej na oświatę

  dodano: 19 marca 2008
 • Budżet ukierunkowany na rozwój

  dodano: 28 listopada 2007

  Najistotniejszym dokumentem finansowym miasta jest budżet. Jest to plan finansowy dochodów i wydatków regulowany przepisami ustawy o finansach publicznych. W połowie listopada Prezydent Miasta Roman Smogorzewski przedstawił projekt budżetu na 2008 r. Jest to dokument, który nastawiony jest na rozwój Legionowa, zarówno poprzez inwestycje w infrastrukturę techniczną, jak i społeczną. W porównaniu do 2007 roku, dochody gminy (139 mln zł) będą wyższe o ok. 10 mln zł. Nie jest to wynik zaciągania nowych kredytów lub pożyczek, a efekt poprawy sytuacji gospodarczej i wzrostu dochodów legionowian.

 • InwestycjeLogo: Gmina

  Gmina "Fair Play"

  dodano: 23 lipca 2007
  Legionowo w 2006 roku otrzymało po raz trzeci certyfikat "Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji". Jak będzie w 2007 roku będziemy wiedzieli przed końcem września, kiedy zostaną opublikowane rezultaty tegorocznej VI edycji Konkursu.