zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeSpotkanie z przedstawicielami Skanska

  Co z przebudową dk61?

  dodano: 23 marca 2018

  Przebudowa dk61 na legionowskim odcinku była tematem wczorajszego (22.03) spotkania prezydenta Romana Smogorzewskiego i pracowników Wydziału Inwestycji z przedstawicielami firmy Skanska, generalnego wykonawcy tej inwestycji.

 • InwestycjeParkingi dla samochodów, rowerów, a także stacja do ładowania samochodów elektrycznych przy stacji PKP Legionowo Piaski są już otwarte. P+R. Inwestycja została zrealizowana w ramach współpracy metropolitarnej. Parkingi i stacja są całkowicie bezpłatne.

  Bezpłatne parkingi przy stacji PKP Legionowo

  dodano: 14 marca 2018

  Przypominamy, że parkingi dla samochodów, rowerów, a także stacja do ładowania samochodów elektrycznych przy stacji PKP Legionowo Piaski są już otwarte. P+R. Inwestycja została zrealizowana w ramach współpracy metropolitarnej. Parkingi i stacja są całkowicie bezpłatne. Aby skorzystać z parkingu wystarczy podjechać do szlabanu, który otwiera się po 7 sekundach.

 • Inwestycje(14.02) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Czyste powietrze w metropolii. W konferencji udział wzięli: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Witold Malarowski, wójt Gminy Izabelin, Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa oraz Daniel Putkiewicz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Legionowo reprezentował Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta.

  Czyste powietrze w metropolii

  dodano: 15 lutego 2018

  Warszawa oraz gminy metropolii wspólnie walczą z zanieczyszczeniami powietrza. Kluczową sprawą jest wymiana i modernizacja źródeł ogrzewania. Wczoraj (14.02) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Czyste powietrze w metropolii. W konferencji udział wzięli: Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Witold Malarowski, wójt Gminy Izabelin, Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa oraz Daniel Putkiewicz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Legionowo reprezentował Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta.

 • InwestycjeUlica Strużańska

  Nie będzie zmiany granic

  dodano: 1 lutego 2018

  Podczas wczorajszej (31.01) sesji, radni Rady Miasta Legionowo przegłosowali uchwałę o odstąpieniu od procedury zmiany granic. Władze Legionowa jednocześnie podkreślają, żeliczą na to, że Wójt Gminy Jabłonna dotrzyma słowa i zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo użytkowników ulicy Strużańskiej, takie jak oświetlenie drogi czy budowa ścieżki rowerowej i chodnika.

 • Inwestycje

  Inwestycje na Piaskach

  dodano: 30 stycznia 2018

  Na wewnętrznej drodze, prowadzącej wzdłuż parkingu wielopoziomowego na os. Piaski jeszcze w tym roku pojawi się nowa nawierzchnia, oświetlenie i odwodnienie, chodnik i progi zwalniające. Dzięki współpracy radnych Dariusza Błaszkowskiego i Pawła Głażewskiego z mieszkańcami okolicznych wspólnot oraz władzami miasta inwestycja wpłynie na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia okolicznych mieszkańców. Środki na ten cel zostaną wprowadzone podczas jutrzejszej (31.01) sesji.

 • InwestycjeInicjatywy lokalnej

  Wszystko co mieszkańcy powinni wiedzieć o inicjatywie lokalnej w Legionowie

  dodano: 10 stycznia 2018

  W 2010 r. w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wprowadzono definicję inicjatywy lokalnej i przepisy ją regulujące.

 • Inwestycje

  Budżet na 2018 rok uchwalony

  dodano: 2 stycznia 2018

  Dochody w wysokości 225,8 mln zł – taki jest budżet Legionowa na 2018 rok. Zaplanowano 20,3 mln wydatków majątkowych. Wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań wynosi zaledwie 3,97% przy dopuszczalnym wynoszącym 13,48%.