zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • KomunikacjaPrzemówienie Prezydent Romana Smogorzewskiego podczas konferencji

  O transporcie metropolitalnym w Centrum Komunikacyjnym

  dodano: 17 marca 2017

  Wspólny transport oraz perspektywy jego rozwoju to tylko niektóre z tematów konferencji, która odbyła się w środę (15.03) w Centrum Komunikacyjnym.

 • Komunikacjafot. Michał Słaby/Urząd Marszałkowski

  Dwa parkingi „Parkuj i Jedź”

  dodano: 14 marca 2017

  Ponad 7 mln zł z unijnych dotacji trafi na Mazowsze. Legionowo uzyskało aż 2,6 mln zł, dzięki którym pod koniec 2017 roku będą funkcjonować dwa parkingi „Parkuj i Jedź”.

 • InwestycjePiktogram: Wspólnota

  Zaproszenie do udziału w pracach nad Lokalnym Programem Rewitalizacji miasta Legionowo

  dodano: 6 marca 2017

  Rewitalizacja – to ostatnio bardzo popularne i często używane hasło. Niestety, w wielu przypadkach jest ono stosowane błędnie. Ważne jest zatem właściwe zdefiniowanie pojęcia rewitalizacji i określenie czego tak naprawdę ona dotyczy.

 • InwestycjeMEM, który wygrał konkurs na mema promującego Akcje Płać Podatki w Legionowie!

  Nie PITol! PIT opłaca się w Legionowie

  dodano: 17 lutego 2017

  Blisko 1/3 dochodów miasta to wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Niewiele osób jednak wie, że do gminy trafi a 37% tego podatku.

 • Inwestycje

  Nic o nas bez nas

  dodano: 2 lutego 2017

  Projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy przynosi wiele zmian dla mieszkańców 33 (nadal nie jest znana przyszłość Podkowy Leśnej) podwarszawskich gmin. Co ta niekonsultowana z nikim zmiana oznacza dla mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego? I dlaczego zmiana nie jest konsultowana z mieszkańcami, ani ze związkami międzygminnymi?

 • InwestycjeMapa Legionowa z zaznaczonymi punktami w których wykonano inicjatywy lokalne

  Korzystne zmiany w procedurze „inicjatywy lokalnej”

  dodano: 14 grudnia 2016

  Na wniosek Zespołu ds. Wspierania Inicjatyw Lokalnych wprowadzono zapis umożliwiający mieszkańcom składanie wniosków w ramach inicjatywy lokalnej na zadania o charakterze inwestycyjnym oraz remontowym.

 • InwestycjeBaner promujący akcję

  Zagłosuj! Wygraj telewizor

  dodano: 29 września 2016

  Celem konkursu jest propagowanie estetycznego wyglądu budynków powstających na terenie Legionowa oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności inwestorów za estetykę i wizerunek miasta.