zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KORONAWIRUSOsoby przy maseczkomacie

  Maseczka z automatu

  dodano: 21 kwietnia 2020

  W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie maseczkami ochronnymi, na terenie Legionowa stanęły dziś (21.04) dwa nowe maseczkomaty – w Centrum Komunikacyjnym i przy Ratuszu. Pojawiły się one w ramach pilotażowej akcji KZB Legionowo Sp. z o.o. oraz Urzędu Miasta Legionowo. Maseczki ochronne, które w nich znajdziemy, zostały zakupione przez spółkę miejską i odsprzedawane są po koszcie zakupu, tzn. 2,80 zł. za sztukę.

 • KORONAWIRUSWażne

  Zniesienie obostrzeń. Które regulacje uległy złagodzeniu w Legionowie.

  dodano: 20 kwietnia 2020

  Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos za pomocą maseczki jednorazowej lub materiałowej, chusty, apaszki czy szalika.

 • KomunikatyGrafika: Ważne

  Infolinia dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego ws. Tarczy Antykryzysowej

  dodano: 17 kwietnia 2020

  Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie uruchomił informację telefoniczną dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego w sprawie wsparcia udzielanego w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wsparcie udzielane przez Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie to:

 • KomunikatyMechanizm wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

  Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych

  dodano: 17 kwietnia 2020

  Dyrektor Urzędu Pracy m. st. Warszawy ogłasza, że w dniach 29.04 -12.05.2020 r. odbędzie się nabór wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (np. kościelne osoby prawne, kluby sportowe) w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej  w następstwie wystąpienia COVID-19, na podstawie art. 15 zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 374 z późn. zm.).

 • KORONAWIRUSWażne

  Łagodzenie obostrzeń

  dodano: 17 kwietnia 2020

  Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli – zaznaczył Premier podczas wczorajszej konferencji.

 • SeniorzyGrafika: Maseczki dla Seniora. Aby otrzymać maseczkę należy wysłać SMS pod numer 4777 o treści UML.ZDROWIE/adres domowy

  Maseczki dla Seniora

  dodano: 16 kwietnia 2020

  Akcja dedykowana jest mieszkańcom Legionowa w wieku 60+, a do jej realizacji zostanie wykorzystany miejski serwis sms.

 • ZdrowieGrafika z napisem: Komunikat

  Platforma Ministerstwa Zdrowia

  dodano: 16 kwietnia 2020

  Uruchomiono platformę, dzięki której można uzyskać teleporadę lekarską i pielęgniarską.

 • KomunikatyProjekty uchwał na tle herbu Legionowa

  Legionowski Pakiet Pomocowy

  dodano: 16 kwietnia 2020

  Firmy działające na terenie gminy Legionowo będą mogły liczyć nie tylko na pomoc polskiego rządu. Prezydent Miasta Roman Smogorzewski zdecydował o przygotowaniu i przedstawieniu radnym na najbliższej sesji Rady Miasta Legionowo - Legionowskiego Pakietu Pomocowego (LPP) dla lokalnych przedsiębiorców.

 • KulturaFotografia przedstawiająca piknik miejski. W tle Arena Legionowo

  Odwołujemy imprezy miejskie

  dodano: 15 kwietnia 2020

  W związku z przedłużającym sie stanem zagrożenia epidemiologicznego odwołane zostają kolejne imprezy kulturalne i sportowe w Legionowie. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Zdrowie

  Apteka z Uśmiechem wznawia dyżur całodobowy

  dodano: 15 kwietnia 2020

  Z dniem 16.04.2020 r. Apteka z Uśmiechem przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 13 w Legionowie wznawia dyżur całodobowy.

 • KomunikatyOgłoszenie

  Spotkanie on-line. Tarcza antykryzysowa NGO

  dodano: 15 kwietnia 2020

  W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce pojawiły się też pierwsze formy wsparcia, dostępne dla podmiotów ekonomii społecznej.

 • ZdrowiePodpisanie umowy na przekazanie maseczek. urząd przygotowuje akcję dystrybucji 1000 szt. maseczek wielokrotnego użytku

  Maseczki dla Legionowa

  dodano: 15 kwietnia 2020

  Od czwartku 16 kwietnia obowiązywać będzie konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Choć nie oznacza to obowiązku noszenia maseczek (wystarczy chustka bądź szalik), to właśnie one są ostatnio najbardziej pożądanym w ostatnim czasie towarem.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Wnioski o dopłaty do ARiMR - zmiana terminu składania oświadczeń

  dodano: 15 kwietnia 2020

  Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

 • Zdrowie

  Czasowa zmiana godzin otwarcia apteki w Legionowie, ul. Zegrzyńska 115

  dodano: 14 kwietnia 2020

  W imieniu spółki BRL Center-Polska Sp. z.o.o informujemy, że od dnia 8 kwietnia nastąpiła zmiana godz. otwarcia apteki w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 115.

 • KORONAWIRUSPrzekazanie maseczek

  Moc pomocy

  dodano: 14 kwietnia 2020

  Lekarze, pielęgniarki, sanitariusze to osoby, które znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W dobie epidemii potrzebują niezliczonych ilości sprzętu jednorazowego i wyposażenia dodatkowego, w tym maseczek ochronnych. W ostatnich dniach Urząd Miasta przekazał legionowskim podmiotom medycznym i szpitalowi w Nowym Dworze Maz. 5 tys. szt. maseczek.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Komunikat Wojewody ws. wparcia Domów Pomocy Społecznej

  dodano: 11 kwietnia 2020
  Wojewoda Mazowiecki, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, poleca właściwym organom jednostek samorządu terytorialnego z dniem 11 kwietnia 2020 r. podjąć działania zapewniające natychmiastowe wsparcie Domów Pomocy Społecznej.
 • EdukacjaNa zdjęciu 5 komputerów

  Pierwsze komputery z rządowego projektu do zdalnej nauki już w Legionowie

  dodano: 10 kwietnia 2020

  Urząd Miasta Legionowo wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na kwotę ponad 86 tys. zł na sprzęt komputerowy. W dniu dzisiejszym 40 ze 100 zamówionych komputerów zostało dostarczonych do urzędu.

 • KORONAWIRUSWażne

  Zasady bezpieczeństwa na dłużej

  dodano: 9 kwietnia 2020

  Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

 • KomunikatyOgłoszenie:Nabór wniosków na mikropożyczkę dla mikroprzedsiębiorcy

  Nabór wniosków na mikropożyczkę dla mikroprzedsiębiorcy

  dodano: 9 kwietnia 2020

  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie ogłasza nabór wniosków o niskooprocentową pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

 • ZdrowieBezpłatna pomoc online

  Zadbaj o zdrowie psychiczne

  dodano: 9 kwietnia 2020

  W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie dodatkowe wsparcie ze strony specjalistów jest niezmiernie cenne. Dlatego też uruchomiona została bezpłatna pomoc psychologiczna. Jest ona dostosowana do obecnych warunków i świadczona zarówno przez telefon, jak i online. Koszty tej usługi zostały sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Legionowo.