zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zdrowie

Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych
Zadania i kompetencje Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych.
Naczelnik wydziału: Ewa Milner-Kochańska tel. 22 766 40 08
tel. 22 766 40 90, 22 766 40 91, 22 766 40 08; pok. nr 4.25, 4.26, 4.27 piętro 3

Zapraszamy do słuchania audycji zatytułowanej “Na Zdrowie”, która prowadzona jest w Radio Bezpieczna Podróż.org

 • ZdrowieNa zdjęciu osoby podczas wręczania nagród

  „Rowerowy Maj” po raz pierwszy w Legionowie

  dodano: 30 czerwca 2022

  W maju br. nasze miasto po raz pierwszy wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i wyboru ekologicznych środków transportu przez dzieci oraz młodzież. Akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem.

 • ZdrowiePostać kobiety z krostami, napis - Ospa małpia - najważniejsze informacje

  Ospa małpia – podstawowe informacje

  dodano: 20 czerwca 2022
  W piątek, 10 czerwca potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek ospy małpiej, o czym poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Ospa małpia to rzadka, odzwierzęca choroba wirusowa, zwykle występująca w zachodniej i środkowej Afryce. Przypadki zakażenia w Europie zarejestrowano dotąd m.in. w: Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Austrii i w Szwecji.
 • ZdrowieUśmięchnięta lekarka

  Profilaktyka 40 Plus

  dodano: 15 czerwca 2022

  Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

 • ZdrowieMężczyzna z dziewczynką na rękach przy wannie; napis - higiena

  #ŻyjDobrze - Higiena

  dodano: 6 czerwca 2022
  Higiena jest niezwykle istotnym aspektem naszego codziennego życia. Większości osób kojarzy się z higieną osobistą. Według Encyklopedii PWN, higiena jest działem medycyny, który zajmuje się badaniem wpływu różnorodnych czynników zewnętrznych na życie i zdrowie fizyczne oraz psychiczne człowieka.
 • KomunikacjaKobieta stojąca z rowerem

  Jazda rowerem do pracy: informacje i wskazówki dla początkujących

  dodano: 3 czerwca 2022
  Wiele osób wciąż marzy o tym, by uprawiać więcej sportu. Jednak na co dzień często brakuje czasu na wdrożenie tego planu w życie. Praktycznym rozwiązaniem może okazać się połączenie dojazdów do pracy z niewielkim wysiłkiem fizycznym.