zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjePiktogram: Wspólnota

  Weź inicjatywę w swoje ręce!

  dodano: 17 sierpnia 2015

  Złóż wniosek do 10 września o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. Informacje na temat trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej znajdziesz na stronie BIP. Wysokość środków z budżetu gminy w ramach inicjatywy, nie może przekroczyć 85 % jej całkowitych kosztów (rozumianych jako suma świadczeń: pracy społecznej, pieniężnych i rzeczowych). Pozostałe 15% może polegać na: świadczeniu pracy społecznej, świadczeniach pieniężnych czy też świadczeniach rzeczowych.

 • InwestycjeMEMa promującego kampanię „PIT opłaca się w Legionowie”. Jego autorka otrzyma w nagrodę smartfona.

  PIT (i MEM) opłaca się w Legionowie

  dodano: 4 marca 2015

  Nie PITol! PIT opłaca się w Legionowie” - to oryginalne i czytelne przesłanie projektu, który wygrał konkurs na MEMa promującego kampanię „PIT opłaca się w Legionowie”. Jego autorka otrzyma w nagrodę smartfona.

 • Inwestycjefoto:www.mama-bloguje.com

  Pit opłaca się w Legionowie... a w Legionowie opłaca się zaprojektować MEMa

  dodano: 19 lutego 2015

  Oryginalny, w dowolnej kolorystyce, czytelny – taki ma być MEM, który będzie promował kampanię „PIT opłaca się w Legionowie”. Właśnie ruszyła miejska akcja, zachęcająca do odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) tam, gdzie się mieszka. Konkurs trwa do końca lutego, maksymalnie można przesłać trzy projekty.

 • Inwestycje

  Budżet „rozważny i romantyczny”

  dodano: 2 lutego 2015

  Ponad 183 miliony złotych – tyle wynosi tegoroczny budżet Legionowa. Podczas ostatniej (28.01) sesji miejscy radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat planu finansowego, pozytywne opinie wyraziły wszystkie Komisje Rady Miasta. „To budżet rozważny i romantyczny” – takimi słowami podsumował Prezydent Roman Smogorzewski plan dochodów i wydatków miasta na 2015 r.

   

 • Inwestycje

  Czy legionowska krajówka zostanie przebudowana?

  dodano: 2 lutego 2015

  Spośród ponad 20 tysięcy wniosków i uwag, które wpłynęły do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w ramach konsultacji publicznych do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, ponad ¼ dotyczy legionowskiego odcinka dk61. Samych „papierowych” wniosków, które przedstawiciele samorządu zawieźli do Ministerstwa, było ponad 6,5 tysiąca. Poparcie dla inwestycji wyrazili także parlamentarzyści, Marszałek Województwa oraz okoliczne gminy.

   

 • Inwestycjezdjęcie: legio24.pl

  Miasto dofinansowuje powiatowe inwestycje

  dodano: 22 grudnia 2014

  Ponad 220 tys. zł Legionowo przeznaczy na pomoc finansową dla Powiatu Legionowskiego. Środki dofinansują zrealizowane już projekty: budowę chodnika wraz z zatoką autobusową w ul.Suwalnej oraz sygnalizację świetlną w ul.Krakowskiej na skrzyżowaniu z ul.Gnieźnieńską.

 • InwestycjePWK

  Kanalizacja na ukończeniu

  dodano: 6 listopada 2014

  Zakończenie kanalizacji praktycznie całego miasta to efekt realizacji III etapu budowy oraz modernizacji systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Legionowa oraz IV etapu budowy kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Bukowiec C i Grudzie. Za blisko 22,5 mln zł wybudowano 25 km systemu i właściwie zakończono proces kanalizacji miasta.