zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeLogo: Narodoy Program Przebudowy Dróg

  Mamy szansę na "schetynówkę"

  dodano: 9 listopada 2009

  Legionowski projekt przebudowy ulicy Kolejowej (na odcinku od Kardynała Wyszyńskiego do Al. Legionów) znalazł się wśród 41 najwyżej ocenionych projektów gminnych w Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych 2009-2011.

 • InwestycjeSlajd do prezentacji

  Planujemy wspólne inwestycje na 2010 r.

  dodano: 29 października 2009

  We wrześniu i październiku br odbył się cykl spotkań prezydenta z mieszkańcami dotyczący planów inwestycyjnych na 2010 rok.

 • Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Przystanek i Ludwisin

  dodano: 17 lipca 2009

  W wtorek 15 sierpnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Legionowo – Romana Smogorzewskiego z mieszkańcami dzielnic: Przystanek i Ludwisin. Spotkanie dotyczyło inwestycji miejskich realizowanych w latach 2007 – 2009 oraz planów inwestycyjnych na przyszły rok.

 • InwestycjeGłosowanie nad przyznaniem absolutorium

  Absolutorium udzielone

  dodano: 11 maja 2009

  Prezydent Roman Smogorzewski bez problemu uzyskał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. 16 z 20 radnych obecnych na kwietniowej sesji poparło prezydenta, doceniając realizację planowanych inwestycji i założonych dochodów do miejskiej kasy.

 • InwestycjePlac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi

  Legionowo świeci przykładem!

  dodano: 24 marca 2009

  Legionowo otrzymało tytuł „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2008 roku” (kategoria miast i gmin do 70 tys. mieszkańców). Taki był werdykt jury w dorocznym ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza wspólnie z Polskim Związkiem Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz Gazetą Samorządu i Administracji.
   

 • InwestycjeRanking

  Legionowo w czołówce rankingu miast powiatowych

  dodano: 3 marca 2009

  Dobra w ostatnich latach kondycja finansowa miasta została potwierdzona przez kolejną zewnętrzną instytucję. Legionowo znalazło się w czołówce rankingu miast powiatowych posiadających największą nadwyżkę operacyjną w 2007 r, plasując się na wysokiej 8 pozycji.

 • Fundusze zewnętrzne dla legionowskich inwestycji

  dodano: 19 grudnia 2008

  Zakończyły się kolejne inwestycje w mieście, na które Gmina Legionowo uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (WFOŚiGW). Tym razem wsparcie otrzymała budowa wodociągu w ul. Kolejowej, kanalizacja sanitarna w ul. Paderewskiego oraz termomodernizacja Zespołu Szkół na Piaskach.