zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeNa zdjęciu Prezydent Roman Smogorzewski i Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

  Światłowody w Legionowie

  dodano: 22 lipca 2016

  Orange Polska planuje zbudować w Legionowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. W jej zasięgu ma się znaleźć ponad połowa gospodarstw domowych. Dzisiaj (22.07) zostało podpisane porozumienie pomiędzy Prezesem Orange Polska a Prezydentem Miasta Legionowo w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększania dostępności światłowodowej infrastruktury dostępowej.

 • InwestycjeGrafika wyróżniająca - Komisja

  Posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta

  dodano: 30 czerwca 2016

  Najbliższe posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta odbędzie się 5 lipca 2016 r. o godz. 18.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 41.

 • InwestycjeNa zdjęciu mieszkańcy Os. Piaski podczas prezentacji o bezpieczeństwie na Os. Piaski

  Jakie zmiany na Piaskach?

  dodano: 31 marca 2016

  Z inicjatywy radnego Pawła Głażewskiego w środę (31.03) o godz. 18 w Zespole Szkół odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Osiedla Piaski. Współorganizatorem spotkania był Łukasz Konstantynowicz ze Stowarzyszenia Paczka Pomysłów. Poruszone tematy to m.in. rondo na skrzyżowaniu al. Sybiraków z ul. Piaskową, basen przy Zespole Szkół oraz inicjatywy lokalne.

 • InwestycjeZdjęcie ze strony pixabay.com Na zdjęciu dwójka dzieci stojąca przed wejściem do przedszkola

  Co dalej z przedszkolakami?

  dodano: 15 marca 2016

  Wprowadzona przez rząd zmiana ustawy o systemie oświaty oznacza, że od najbliższego roku szkolnego 6-latki nie muszą iść do szkoły. Obowiązek szkolny ponownie dotyczy dzieci siedmioletnich. Dla samorządów, a przede wszystkim rodziców najmłodszych dzieci, to trudna sytuacja – dla 3-latków zabraknie miejsc w publicznych placówkach.

 • InwestycjeBaner do akcji informacyjnej PIT opłaca się w Legionowie

  PIT opłaca się w Legionowie

  dodano: 4 marca 2016

  Blisko 1/3 dochodów miasta to wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Niewiele osób jednak wie, że do gminy trafia 37% tego podatku. Dla wynagrodzenia 3 tys. zł brutto to jedynie 95 zł miesięcznie. Z tej kwoty opłacane są m.in. inwestycje, transport, zapewniane bezpieczeństwo i oświetlane, sprzątane miasto. Dlatego tak ważne jest płacenie podatku w miejscu, w którym się żyje.

 • InwestycjeNa zdjęciu: Polskie banknoty i bilon rozłożone na stole

  Budżet 2016

  dodano: 5 stycznia 2016

  W 2016 roku budżet Legionowa wyniesie blisko 192 mln zł. Na wydatki majątkowe przeznaczono prawie 30 mln, nadwyżkę w wysokości 11 mln zł przeznaczy się na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Podczas ostatniej sesji (29.12) miejscy radni przyjęli uchwałę budżetową stosunkiem głosów 19 za i 2 przeciw.