zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7.00 – 22.00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • Straż Miejska w Legionowie

  Kolejne efekty kontroli

  dodano: 19 stycznia 2017

  Straż Miejska w Legionowie kontynuuje kontrole spalania w domowych kotłowniach. Dzisiaj (19.01) ujawniono kolejne przypadki spalania odpadów.

 • BezpieczeństwoSztandar Straży Miejskiej w Legionowie

  Straż Miejska w Legionowie ma już ponad 20-letnią historię.

  dodano: 31 grudnia 2016

  Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.

 • Straż Miejska w Legionowie

  Zakaz parkowania na rampie

  dodano: 27 września 2016

  Spółka kolejowa ustawiła w miniony weekend na rampie wzdłuż ulicy Szwajcarskiej znaki zakazu zatrzymywania się (B-36). Legionowska Straż Miejska rozpoczyna akcję informującą kierowców o zakazie pozostawiania auta w tym miejscu i o znajdującym się w pobliżu parkingu wielopoziomowym. Za stawanie w miejscu objętym znakiem B-36 grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

 • Straż Miejska w LegionowieOdholowanie pojazdu. Samochód znajduje się na lawecie.

  Zgłoś wrak

  dodano: 9 sierpnia 2016

  Już 89 wraków zniknęło z legionowskich parkingów. Stało się to dzięki akcji prowadzonej przez Straż Miejską, która w przypadku zgłoszonych zdezelowanych pojazdów prowadzi interwencje na terenie całego miasta.

 • Straż Miejska w LegionowieProfilaktyczne działania skierowane do uczniów

  Straż Miejska dla dzieci

  dodano: 14 lipca 2016

  Legionowska Straż Miejska od początku roku współpracowała ze szkołami w zakresie akcji „Jeżdżę w kasku i odblasku”. Celem tego projektu było edukowanie najmłodszych i zwiększenie bezpieczeństwa na legionowskich drogach.

 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu dzik w klatce

  Kolejny dzik poza miastem

  dodano: 19 maja 2016

  Duży i niebezpieczny odyniec został wczoraj (18.05) odłowiony przez Straż Miejską, powiatowy Referat Zarządzania Środowiskiem oraz myśliwych Koła Łowieckiego SĘP. Dołączy on do pozostałych 20 zwierząt wywiezionych w tym roku do Puszczy Piskiej.

 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu gołąb stojący na krawężniku, wpatrujący się w ziemie

  Gołębie - dokarmiać odpowiedzialnie

  dodano: 9 marca 2016

  Gołębie są stałym elementem krajobrazu większości miast. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dokarmiając je zaburzamy się naturalną równowagę w przyrodzie. Gołębie i inne ptaki żyjące w mieście doskonale poradzą sobie ze zdobywaniem pożywienia bez naszej pomocy. Żerując samodzielnie nie będą się skupiać w miejscach licznie odwiedzanych przez ludzi.

 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu kontrola przydomowej kotłowni. Strażnik Miejski szuka dowodów nielegalnego spalania śmieci.

  Kontrole Straży Miejskiej

  dodano: 24 lutego 2016

  Nieprzerwanie od listopada minionego roku Straż Miejska kontynuuje akcję dotyczącą kontroli przydomowych kotłowni, które według okolicznych mieszkańców emitują dym sugerujący spalanie śmieci i innych nielegalnych odpadów.

 • KomunikatyZdjęcie: jubileusz Straży Miejskiej w Legionowie

  Ćwierć wieku na straży porządku

  dodano: 1 lutego 2016

  W miniony piątek (29.01) legionowska Straż Miejska obchodziła jubileusz 25-lecia. Z tej okazji nie obyło się bez wspomnień – zarówno tych, którzy tworzyli tę formację, jak i przedstawicieli władz miasta i powiatu. Gratulacje przesłał nieobecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Jan Grabiec oraz środowisko legionowskich Kombatantów.

 • KomunikatyCzujnik do mierzenia temperatury drewna

  Jak wilgotne jest twoje drewno?

  dodano: 22 stycznia 2016

  Producenci wkładów kominkowych, piecyków i innych urządzeń grzewczych zalecają stosowanie drewna liściastego, sezonowanego, o wilgotności nie przekraczającej 20%. Spalanie mokrego węgla jest nie tylko nieekonomiczne, ale także niebezpieczne. Straż Miejska, podczas kontroli spalania w domowych kotłowniach, może teraz sprawdzić także jak wilgotne jest przygotowane do palenia drewno specjalnym urządzeniem pomiarowym.