zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7:00-22:00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • Straż MiejskaDotacja na piece

  Milion złotych dotacji dla mieszkańców przekroczone

  dodano: 10 maja 2017

  Od chwili rozpoczęcia w listopadzie 2015 r. udzielania dotacji na wymianę pieców podpisano 128 umów na likwidację pieców węglowych na łączną kwotę 1 004 118 zł. Tym samym udało się sfinansować zakup 126 nowoczesnych kondensacyjnych kotłów gazowych, jednego kotła olejowego i jednej pompy ciepła. Dodatkowo, udzielono dotacji na wykonanie 37 przyłączy gazowych.

 • BezpieczeństwoBilboard akcji: Nie pal śmieci

  Mandaty za spalanie odpadów

  dodano: 14 lutego 2017
  Straż Miejska w Legionowie przeprowadza kontrole spalania w domowych kotłowniach.
 • Straż Miejska

  Kolejne efekty kontroli

  dodano: 19 stycznia 2017

  Straż Miejska w Legionowie kontynuuje kontrole spalania w domowych kotłowniach. Dzisiaj (19.01) ujawniono kolejne przypadki spalania odpadów.

 • BezpieczeństwoSztandar Straży Miejskiej w Legionowie

  Straż Miejska w Legionowie ma już ponad 20-letnią historię.

  dodano: 31 grudnia 2016

  Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.

 • Straż Miejska

  Zakaz parkowania na rampie

  dodano: 27 września 2016

  Spółka kolejowa ustawiła w miniony weekend na rampie wzdłuż ulicy Szwajcarskiej znaki zakazu zatrzymywania się (B-36). Legionowska Straż Miejska rozpoczyna akcję informującą kierowców o zakazie pozostawiania auta w tym miejscu i o znajdującym się w pobliżu parkingu wielopoziomowym. Za stawanie w miejscu objętym znakiem B-36 grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

 • Straż MiejskaOdholowanie pojazdu. Samochód znajduje się na lawecie.

  Zgłoś wrak

  dodano: 9 sierpnia 2016

  Już 89 wraków zniknęło z legionowskich parkingów. Stało się to dzięki akcji prowadzonej przez Straż Miejską, która w przypadku zgłoszonych zdezelowanych pojazdów prowadzi interwencje na terenie całego miasta.

 • Straż MiejskaProfilaktyczne działania skierowane do uczniów

  Straż Miejska dla dzieci

  dodano: 14 lipca 2016

  Legionowska Straż Miejska od początku roku współpracowała ze szkołami w zakresie akcji „Jeżdżę w kasku i odblasku”. Celem tego projektu było edukowanie najmłodszych i zwiększenie bezpieczeństwa na legionowskich drogach.

 • Straż MiejskaNa zdjęciu dzik w klatce

  Kolejny dzik poza miastem

  dodano: 19 maja 2016

  Duży i niebezpieczny odyniec został wczoraj (18.05) odłowiony przez Straż Miejską, powiatowy Referat Zarządzania Środowiskiem oraz myśliwych Koła Łowieckiego SĘP. Dołączy on do pozostałych 20 zwierząt wywiezionych w tym roku do Puszczy Piskiej.

 • Straż MiejskaNa zdjęciu gołąb stojący na krawężniku, wpatrujący się w ziemie

  Gołębie - dokarmiać odpowiedzialnie

  dodano: 9 marca 2016

  Gołębie są stałym elementem krajobrazu większości miast. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dokarmiając je zaburzamy się naturalną równowagę w przyrodzie. Gołębie i inne ptaki żyjące w mieście doskonale poradzą sobie ze zdobywaniem pożywienia bez naszej pomocy. Żerując samodzielnie nie będą się skupiać w miejscach licznie odwiedzanych przez ludzi.

 • Straż MiejskaNa zdjęciu kontrola przydomowej kotłowni. Strażnik Miejski szuka dowodów nielegalnego spalania śmieci.

  Kontrole Straży Miejskiej

  dodano: 24 lutego 2016

  Nieprzerwanie od listopada minionego roku Straż Miejska kontynuuje akcję dotyczącą kontroli przydomowych kotłowni, które według okolicznych mieszkańców emitują dym sugerujący spalanie śmieci i innych nielegalnych odpadów.