zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Zasłużeni mieszkańcy

Legionowo od 2007 r. honoruje społeczników legionowskich statuetką gen. Bolesława Roi – ojca chrzestnego nazwy Legionowo.

W 2009 roku minęła 90. rocznica nadania nazwy Legionowo. Tę zaszczytną nazwę nadał koszarom wojskowym w podwarszawskiej Jabłonnie w pierwszym kwartale 1919 r. gen. Bolesław Roja – organizator pierwszych jednostek odrodzonego Wojska Polskiego, stanowiących o suwerenności niepodległego państwa.

Statuetka „Zasłużony dla Miasta Legionowo” im. gen. B. Roi (po kliknieciu w grafikę obraz statuetki powiększy się).Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami stanowiącymi w jaki sposób nadawana jest powyższa statuetka:

Do dnia dzisiejszego statuetkę otrzymało 19 mieszkańców Legionowa:

 • 1. Ks. Zygmunt Podstawka

  dodano: 07 lutego 2017

  Urodzony 6 lipca 1947 w Lipinach, mgr teol. Akademickiegi Studium Teologii Kaltolickiej (liturgika). Wyświęcony 16 maja 1974 przez sługę Bożego Stefana Wyszyńskiego,

  więcej
 • 2. Ks. Lucjan Szcześniak

  dodano: 07 lutego 2017
  Urodził się 5 stycznia 1946 r. w Uszy Wielkiej (par. Kuczyn w diecezji łomżyńskiej). Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1971 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Kocierzewie, Żychlinie i Legionowie (parafia św. Jana Kantego).
  więcej
 • 3. Cezariusz Kalinowski

  dodano: 07 lutego 2017
  Związany z Legionowem od 1937 roku.Ukończył studia wyższe na Politechnice w Leningradzie/dzisiejszy Sankt Petersburg/.Za swoją pracę zawodową otrzymał liczne nagrody i odznaczenia. Zaangażowany w działalność społeczną.
  więcej
 • 4. Włodzimierz Zieliński

  dodano: 07 lutego 2017
  Legionowianin, polski wojskowy i nauczyciel akademicki. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. W latach 1987-1990 był dowódcą 11. Pułku Zmechanizowanego w Krośnie Odrzańskim, w latach 1994-1996 dowódcą Samodzielnej Brygady Pancernej, a następnie w latach 1997-2002 dowódcą 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. Obecnie posiada stopień generała brygady w stanie spoczynku.
  więcej
 • 5. Barbara i Michał Jankowscy - Zespół Szachraj

  dodano: 07 lutego 2017
  Zespół dzieci i młodzieży, których pasją jest muzyka i scena. Wokalno-taneczny "SZACHRAJ" to roztańczona i rozśpiewana 60 osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Prezentuje rozbudowane programy estradowe.
  więcej
 • 6. Tadeusz Szulc

  dodano: 07 lutego 2017

  Działacz społeczny i sportowy. Etatowy radny w Radzie Miasta Legionowo. W kadencji 2002/2006 wiceprzewodniczący Rady Miasta.

  więcej
 • 7. Marek Niewiadomski

  dodano: 07 lutego 2017

  Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego i historii, socjolog - kierownik ośrodka Caritasu dla bezdomnych.

  więcej