zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Edukacja

 • EdukacjaNa grafice rodzina po prawej stronie napis - Rodzina 500+

  Świadczenie Wychowawcze 500+

  dodano: 17 lutego 2021

  Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r. można składać już drogą elektroniczną (od 1 lutego br.), a od 1 kwietnia będzie to można zrobić drogą tradycyjną – papierowo w siedzibie OPS w Legionowie lub za pośrednictwem poczty na adres: Aleja 3 Maja 28, 05-120 Legionowo.

 • EdukacjaOkładka książki z balonami z napisem - Tajeminca stuletniej kokardki

  Lekcje o Mazowszu

  dodano: 11 lutego 2021

  Dorota Hepner, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym zajęła I miejsce w konkursie "Lekcje o Mazowszu. Scenariusz zajęć edukacyjnych Lata 20". Tytuł zwycięskiego scenariusza to "Tajemnica stuletniej kokardki". Stworzona praca była nie tylko poprawna merytorycznie i metodycznie, ale także innowacyjna w doborze treści, środków dydaktycznych oraz metod.

 • EdukacjaZbiornik wodny skuty lodem

  Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód

  dodano: 11 lutego 2021

  W ciągu ostatnich dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyjało wchodzeniu na lód i zachęciło wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku pod lodem ginie kilka osób.

 • EdukacjaŚlady opon na śniegu.

  Uwaga na trudne warunki na drogach

  dodano: 8 lutego 2021

  Na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

 • EdukacjaNa zdjęciu w centralnym elemencie Wojciech kowalczyk

  Nadzieja w walce z SMA

  dodano: 8 lutego 2021

  Wojtek Kowalczyk to Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Legionowo. W związku z pełnioną funkcją pomaga niepełnosprawnym w ich kontakcie z administracją. Jednak jest również jednym z ambasadorów szerzącym wiedzę o rdzeniowym zaniku mięśni (SMA) i chorych na niego osobach. W ostatnim okresie o tym zagadnieniu oraz o badaniach przesiewowych noworodków i „Projekcie asystentury” wypowiadał się w programie „Między Ziemią a Niebem” na TVP 1.