zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Ważne

  Zwolnienia od podatku

  dodano: 4 marca 2021
  Niektóre branże w Polsce, a także w Legionowie bardzo ucierpiały. Pandemia i narzucone obostrzenia miały ogromny wpływ na płynność finansową przedsiębiorców. Aby wyjść im naprzeciw Radni Miasta Legionowo przegłosowali uchwałę o zwolnieniu z podatków niektóre z nich.
 • ZdrowieGrafika przedstawia, że maseczki nie będą już mogły być zastępowane chustami, szalikami, czy przyłbicami.

  Maseczki podstawową ochroną

  dodano: 24 lutego 2021
  Rząd wprowadza obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa. Zakazane będzie używanie szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.
 • ZdrowieGrafika promującą szczepienia przeciw Covid-19 w domu.

  Wyjazdowe punkty szczepień już działają

  dodano: 23 lutego 2021
  Mazowiecki oddział NFZ poinformował o utworzeniu wyjazdowych punktów szczepień na koronawirusa. Dotrą one do tych pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w przychodni. Punkty wyjazdowe nie będą zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, ale wspierać ich pracę. Legionowo obsługiwane jest przez trzy punkty: Nowodworskie Centrum Medyczne, ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz Corten Medic.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca: Komunikat

  Zamknięcie PSZOK-u w dniach 20-27.02.2020 r.

  dodano: 18 lutego 2021

  Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie zamknięty w dniach 20-27.02.2021.

 • ZdrowieGrafika z numerem telefonu: 664 908 556

  Numer telefonu przydatny w rejestracji na szczepienia

  dodano: 11 lutego 2021

  Korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i danych kontaktowych to podstawa! Zapisz w swoim telefonie numer 664 908 556, ponieważ usłyszysz o nim jeszcze nie raz. Jest bardzo przydatny, bo dzięki niemu możesz zarejestrować się na szczepienie. Z tego numeru dostaniesz też SMS-a, jeśli nie udało Ci się dodzwonić na infolinię 989. Kiedy odpowiesz na naszą wiadomość, my poinformujemy Cię kiedy pojawią się nowe terminy szczepień w Twojej okolicy.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Zmiany w zasadach bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności

  Nowe zasady w reżimie sanitarnym od 12 lutego

  dodano: 5 lutego 2021

  W ramach określonego reżimu sanitarnego administracja rządowa podjęła decyzję o otworzeniu hoteli, stoków, kin, teatrów, basenów. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Celem jest powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu.

 • EdukacjaSzczepionka na koronawirusa

  Ruszają szczepienia nauczycieli

  dodano: 5 lutego 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (8 lutego) ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek (12 lutego). Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób.

 • ZdrowieNa zdjęciu pacjentka siedząca na łóżku szpitalnym u lekarki

  Zalecenia dotyczące postępowania u osób z chorobą COVID-19 leczonych w domu

  dodano: 4 lutego 2021

  Stanowisko konsultantów krajowych: medycyny rodzinnej, chorób zakaźnych oraz anestezjologii i intensywnej terapii we współpracy z Radą Medyczną przy Premierze RP z dnia 01.02.2021

 • ZdrowieGrafika z napisem - #SzczepimySię Stop Covid-19

  #SzczepimySię dla siebie i innych

  dodano: 4 lutego 2021

  Od roku świat zmaga się z pandemią COVID-19. Ale od niedawna dysponujemy pierwszym skutecznym rozwiązaniem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa powodującego tę chorobę. Szczepienia - bo o nich mowa, to sposób na przerwanie łańcucha zachorowań, a w konsekwencji możliwość uniknięcia kolejnych ograniczeń społeczno-gospodarczych. Dlaczego warto się zaszczepić? Powodów można znaleźć wiele. Jednak najważniejszy z nich to zdrowie i życie każdego z nas.

 • EdukacjaUczennica trzymająca w ustach ołówek, siedzi przy laptopie

  Ministerstwo Edukacji i Nauki - informacja o funkcjonowaniu szkół

  dodano: 2 lutego 2021

  Od poniedziałku, 1 lutego br. nadal obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Ministerstwo Edukacji i Nauki zmieniło rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

 • EdukacjaBudynek główny Muzeum Historycznego w Legionowie

  Muzeum ponownie otwarte

  dodano: 1 lutego 2021

  Muzea od dziś, tj. od 1 lutego, mogą rozpocząć funkcjonowanie w ścisłym rygorze sanitarnym uwzględniającym 1 osobę na 15 m2. W związku z tym, na podstawie nowego regulaminu otwiera się na zwiedzających legionowskie muzeum.

 • ZdrowieTelefon trzymany w dłoniach

  Wszystkie rządowe numery telefonów związane z COVID-19 i szczepieniami

  dodano: 1 lutego 2021

  Od początku epidemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia uruchomiło kilka numerów telefonu, żeby uzyskanie niezbędnych informacji było jeszcze prostsze. Teraz można je odnaleźć w specjalnej zakładce, gdzie udzielane są informacje na temat koronawirusa i szczepień przeciw COVID-19. Pamiętaj, dla swojego bezpieczeństwa korzystaj tylko ze sprawdzonych danych kontaktowych!

 • ZdrowieNa zdjęciu wygląd koronawirusa.

  Przedłużone zasady bezpieczeństwa z wyjątkami

  dodano: 28 stycznia 2021

  Jak informuje administracja rządowa pomimo stabilnej sytuacji związanej z dostępnością wolnych łóżek i sprzętu, wciąż zmagamy się z wysoką liczbą osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce, a przede wszystkim – ze zgonami. Dlatego przedłużone zostają obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki – od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu puszka WOŚP.

  Bezpieczeństwo podczas 29. finału WOŚP

  dodano: 27 stycznia 2021

  W najbliższą niedzielę (31 stycznia br.) policjanci jak co roku zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych oraz o obostrzeniach sanitarnych w związku z panującą epidemią koronawirusa.

 • ZdrowieStarsza kobieta rozmawiająca przez telefon.

  Ruszyła rejestracja na szczepienie dla osób 70+. Osoby po 80. roku życia nadal mogą się zapisywać

  dodano: 22 stycznia 2021

  Jak przypomina administracja rządowa, dziś (22 stycznia), o godz. 6:00 ruszyły zapisy na szczepienie przeciw Covid-19 dla osób w wieku od 70 do 79 lat. Uruchomiono również nową formę rejestracji przez SMS.

 • ZdrowiePostać lekarza pokazana od szyi do pasa.

  Nowy podział pierwszego etapu szczepień

  dodano: 21 stycznia 2021

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I. Administracja rządowa apeluje także do wszystkich, aby przy rejestracji korzystali z infolinii 989 lub rejestrowali się on-line. Jak deklarują, osobom starszym, które mogą mieć problemy z rejestracją przez internet, pomoże Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

 • SamorządoweNa zdjęciu monety ułożone w stosach na stole, obok drewniany domek.

  Prace nad ulgami dla przedsiębiorców

  dodano: 20 stycznia 2021

  Urząd Miasta Legionowo opracował kolejne uchwały skierowane do przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, które najbardziej potrzebują wsparcia z powodu pandemii. W minionym roku były one zawarte w ramach tak zwanego Legionowskiego Pakietu Pomocowego dla Przedsiębiorców (LPPP).

 • EdukacjaNa zdjęciu nauczycielka na tle tablicy

  Nauczyciele z wynikami

  dodano: 18 stycznia 2021

  W ostatnim tygodniu ferii zimowych nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i specjalnych oraz inni pracownicy oświaty, którzy wracają do szkół, mieli przeprowadzone badania na obecność SARS-CoV-2. Były bezpłatne i dobrowolne.