zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieNa zdjęciu papierowe ludziki, domki i komórka koronawirusa.

  Przebyłeś COVID-19? Sprawdź, jak samodzielnie dojść do formy po chorobie

  dodano: 25 listopada 2020

  Powrót do pełni zdrowia po przebyciu koronawirusa może zająć sporo czasu. Fakt, że objawy i powikłania choroby są różnorodne, powoduje dodatkowy niepokój. Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. Znajdziesz w niej ćwiczenia, które pomogą Ci w powrocie do pełni zdrowia. A także informacje, na co zwracać szczególną uwagą podczas rekonwalescencji.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu kobieta w maseczce oraz komórka koronawirusa.

  Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

  dodano: 24 listopada 2020

  Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku – to objawy, które powinny skłonić Cię do działania. Najważniejsza jest samoizolacja i telefon do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od jego decyzji zależy dalsze postępowanie.

 • ZdrowieNa zdjęciu komórki wirusa.

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  dodano: 21 listopada 2020

  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, Premier przedstawił kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. 

 • ZdrowieNa zdjęciu mama z dzieckiem - dziewczynką, siedzące przy laptopie.

  Twoje dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Dowiedz się jak postępować

  dodano: 18 listopada 2020

  Jeżeli Twoje dziecko miało bliski kontakt z osobą zarażoną koronawirusem – zostaje objęte kwarantanną. Jeżeli natomiast ma pozytywny wynik testu – nałożona jest na niego izolacja. W obydwu przypadkach przysługuje Ci prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem.

 • ZdrowieNa zdjęciu postacie wycięte z kartki papieru. Źródło zdjęcia - gov.pl.

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie

  dodano: 16 listopada 2020

  Kwarantanna to termin, który towarzyszy nam na co dzień od początku epidemii koronawirusa. Żeby rozwiać wątpliwości, zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na ten temat. Podstawowym celem kwarantanny jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny! To od Twojego postępowania zależy bezpieczeństwo innych osób.

 • SportGrafika wyróżniająca - Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie. W tle mapa Polski i przekreślony symbol koronawirusa.

  Regulacje dotyczące organizacji imprez i zawodów sportowych

  dodano: 13 listopada 2020

  Od soboty, 7 listopada, weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 • KomunikatyGrafika Cyfrowy Wolonariusz. Co należy zrobić żeby zostać cyfowym wlonariuszem.

  Dołącz do pomocy seniorom

  dodano: 13 listopada 2020

  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem seniorów, powołano do życia mechanizm, który łączą osoby chcące pomóc osobom po 75 roku życia, a które potrzebują wsparcia. W akcje zaangażowany jest także Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie, który na co dzień udziela pomocy osobom potrzebującym.

 • KomunikatyStarszy mężczyzna - senior w maseczce. Źródło zdjęcia: pixabay.com.

  Wsparcie dla Seniorów - oferta Urzędu i NGO dla osób starszych

  dodano: 13 listopada 2020

  Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów.

 • ZdrowiePobieranie krwi. Źródło zdjęcia: pixabay.com

  Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19

  dodano: 9 listopada 2020
  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie apeluje do wszystkich osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe, do oddawania osocza krwi.
 • EdukacjaDłoń na klawiaturze laptopa.

  Nauka zdalna w Legionowie

  dodano: 6 listopada 2020

  Od 9 listopada do 29 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia w szkołach prowadzonych przez miasto odbywać się będą z wykorzystaniem aplikacji Teams i dziennika elektronicznego zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Lekcje będą mogły być skrócone do 30 minut. Zerówki w szkołach i przedszkola pracować będą bez zmian.

 • ZdrowieUrządzenie do dezyfekcji.

  Nowe urządzenia do dezynfekcji

  dodano: 5 listopada 2020
  Urząd Miasta Legionowo zakupił dwa urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Będą one wykorzystywane według bieżących potrzeb w placówkach oświatowych i instytucjach kultury oraz innych budynkach publicznych. Ta inwestycja jest konieczna, by zapewnić bezpieczniejsze funkcjonowanie instytucji w okresie epidemii koronawirusa.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  [Aktualizacja] Zmiany w obsłudze klienta w urzędzie

  dodano: 5 listopada 2020

  Zachęcamy do skorzystania z obsługi telefonicznej, e-mailowej lub za pośrednictwem systemu e-PUAP. Jeśli sprawa wymaga bezpośredniej rozmowy, możliwa jest wizyta w urzędzie – wówczas prosimy o wcześniejsze umówienie się i zachowanie wszelkich środków ostrożności. Od 2.11 br. Urząd Miasta Legionowo jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00.

 • ZdrowieGrafika wyróżniająca z napisem Rynek on-line Legionowo #zostanwdomu. W tle owoce i warzywa.

  Rynek on-line #zostanwdomu

  dodano: 5 listopada 2020

  Świeże warzywa, wiejskie jajka lub ciasta domowej roboty. Chcąc wesprzeć lokalnych sprzedawców i ułatwić klientom dotarcie do nich przypominamy o naszym rynku on-line.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  [Aktualizacja] Nowe obostrzenia w Polsce

  dodano: 4 listopada 2020

  Nowe restrykcje mają trwać od soboty 7 listopada do 29 listopada.

 • KomunikatyChryzantemy. Źródło: AdobeStock

  ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem

  dodano: 4 listopada 2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

 • ZdrowieGrafika z napisem Pomoc on-line i telefoniczna lekarz psychiatra, psycholog dla mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo

  Zadbaj o zdrowie psychiczne

  dodano: 3 listopada 2020
  W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie dodatkowe wsparcie ze strony specjalistów jest niezmiernie cenne. Dlatego też uruchomiona została bezpłatna pomoc psychologiczna. Jest ona dostosowana do obecnych warunków i świadczona zarówno przez telefon, jak i on-line. Koszty tej usługi zostały sfinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Legionowo.
 • KomunikatyNa grafice znadują się informacje o dofinansowaniu

  Dofinansowania do szkoleń i doradztwa

  dodano: 2 listopada 2020
  Do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i doradztwa dla pracowników w Twojej firmie! Nowa oferta MARR SA przeznaczona jest dla przedsiębiorstw z sektorów: Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo (TiC) oraz Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego (PLK).
 • SeniorzyNa zdjęciu strażak w kombinezonie ochronnym wrzuca worki ze śmieciami do kontenera. Źródło: wirtualnelegionowo.pl

  Strażacy pomagają osobom na kwarantannie

  dodano: 2 listopada 2020

  Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do sanepidu), w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Komunikat dotyczący porad prawnych

  dodano: 2 listopada 2020

  Od piątku 30 października porady prawne będą udzielana za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Komunikat dotyczący porad prawnych

  dodano: 2 listopada 2020

  Od piątku 30 października porady prawne będą udzielana za pomocą środków porozumiewania się na odległość.