zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7.00 – 22.00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • Samorządowe

  W trosce o bezpieczeństwo

  dodano: 5 grudnia 2023

  Mając na względzie pieszych, a zwłaszcza dzieci, Straż Miejska w Legionowie zwróciła się do starostwa powiatowego o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Sobieskiego.

 • Straż Miejska w LegionowieOkrągły odblask z uśmiechniętą buźką

  Na Straży Odblasku

  dodano: 13 listopada 2023

  Odblaski są prostym, ale skutecznym narzędziem poprawy bezpieczeństwa na drodze. Komendant Straży Miejskiej w Legionowie, Adam Nadworski, na antenie radia "Bezpieczna Podróż" opowiadał jak skutecznie ochronić się przed potencjalnymi zagrożeniami, na które są narażenie tak zwani „niechronieni uczestnicy ruchu”.

 • KomunikatyNapis - Komunikat

  Kontrole umów na odbiór odpadów komunalnych

  dodano: 14 lipca 2023
  Straż Miejska w Legionowie informuje, iż na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r., poz. 888 ze zm.) prowadzi kontrole przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych.
 • KomunikatyDzik

  „Dziki” - apel

  dodano: 11 maja 2023
  W ostatnim czasie coraz częściej na terenie osiedli i działek położonych przy terenach leśnych pojawiają się dziki. Tylko w lutym br. Legionowska Straż Miejska interweniowała w tej sprawie aż sześć razy.
 • Straż Miejska w LegionowieBok samochodu z oznaczeniem Straż Miejska

  Na straży bezpieczeństwa

  dodano: 15 lipca 2022
  Dzięki profesjonalnej postawie legionowskich strażników miejskich we czwartek (14.07) udało się obezwładnić i przekazać w ręce policji, poszukiwanego nakazem mężczyznę.
 • Straż Miejska w LegionowieBok samochodu z oznaczeniem Straż Miejska

  Straż Miejska pomogła w ujęciu awanturnika

  dodano: 15 kwietnia 2022
  Awantury pijanego mężczyzny w jednym z legionowskich sklepów zakończyły się ujęciem i trzymiesięcznym aresztem tymczasowym. To jednak nie koniec, bowiem zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu lis na skraju drogi

  Lisy w mieście

  dodano: 11 kwietnia 2022

  Straż Miejska w Legionowie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania lisów na terenie naszego miasta. Spowodowane jest to ich okresem godowym, kiedy to te żyjące samotnie zwierzęta łączą się w pary do czasu odchowania młodych. W tym okresie chętnie przenoszą się na obszary zurbanizowane, blisko osiedli ludzkich, ponieważ mają tam łatwiejszy dostęp do pożywienia.

 • KomunikatyNapis na drzwiach auta - Straż Miejska.

  Ujęcie rowerzysty

  dodano: 15 czerwca 2021

  W dniu wczorajszym (14.06.2021r.) patrol Straży Miejskiej w Legionowie zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem ul. Piłsudskiego. Poruszający się jednośladem mężczyzna został ujęty przez strażników, a na miejsce wezwano patrol Policji. Po przebadaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 1,02mg/l (ponad 2 promile) "wesołym rajdowcem" zajęła się Policja.

 • KomunikatyNa grafice napis:Wezwanie

  Kontenerowy problem

  dodano: 7 czerwca 2021
  W ostatnim czasie mieszkańcy Legionowa sygnalizują kłopoty z kontenerami na odzież ustawionych w całym mieście. Przy niektórych widzą nieustający bałagan, apelują więc o porządek i rozwiązanie tego problemu.
 • EdukacjaStoisko Straży Miejskiej, na którym strażnicy dokonują przeglądu rowerów.

  Dzień dziecka ze Strażą Miejską

  dodano: 2 czerwca 2021

  W miniony weekend (30.05) odbył się na stadionie miejskim „Dzień Dziecka z KS Legionovią”. W wydarzeniu udział wzięła Straż Miejska, która prowadziła zajęcia profilaktyczne i edukacyjne. Każdy chętny mógł wziąć udział w quizach, porozmawiać o bezpieczeństwie oraz zasadach ruchu drogowego. Strażnicy przeprowadzili również 55 przeglądów rowerowych.