zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7.00 – 22.00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • KulturaWeekend pod znakiem pożegnania lata

  Weekend pod znakiem pożegnania lata

  dodano: 28 sierpnia 2019

  W sobotę i niedzielę (24 i 25.08) na Osiedlach Piaski i Grudzie odbyły się pikniki rodzinne. Mieszkańcy Legionowa bawili się przy dźwiękach muzyki podawanej przez DJ Marcina.

 • BezpieczeństwoPark Zdrowia, źródło: https://strazmiejska.legionowo.pl/?p=6301

  Ujęcie w Parku Zdrowia

  dodano: 11 kwietnia 2019

  W niedzielę 7 kwietnia około godziny 10 strażnicy patrolujący ulicę Sobieskiego, otrzymali informację o idącym w kierunku Parku Zdrowia, prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie, który w ręku trzyma nóż.

 • Straż Miejska w LegionowieAkcja Psia kupa, fotografia w tle: pixabay.com

  Akcja "Psia kupa"

  dodano: 1 marca 2019

  Na prośbę Administracji Osiedla Młodych Straż Miejska rozpoczęła już na początku lutego akcję "Psia kupa". Przez dwa tygodnie strażnicy kontrolowali Osiedle Młodych pod kątem przestrzegania przepisów odnośnie wyprowadzania na spacer piesków ze szczególnym zwracaniem uwagi na sprzątanie po nich oraz czy opiekunowie wyprowadzają je na smyczy, a jeżeli były puszczane luzem czy mają założone kagańce.

 • Straż Miejska w Legionowie56-latek spalał śmieci na placu budowy, fot. Straż Miejska w Legionowie

  500 zł kary, palił śmieci

  dodano: 4 lutego 2019

  W sobotę 2 lutego, chwilę po godzinie 10:00 do dyżurnego Straży Miejskiej w Legionowie zadzwonił jeden z mieszkańców miasta z informacją o spalaniu śmieci na jednej z posesji przy ulicy Moniuszki i Prymasowskiej.

 • Straż Miejska w LegionowieStraż Miejska

  Ekopatrol kontroluje umowy na wywóz nieczystości

  dodano: 25 lipca 2018

  Straż Miejska w Legionowie wspólnie z pracownikami Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo, prowadzi działania edukacyjno – kontrolne w ramach Patrolu Ekologicznego. W okresie zimowym „Ekopatrol” kontrolował spalanie zabronionych materiałów w piecach. W okresie letnim kontroluje podpisywanie umów na wywóz nieczystości.

 • EdukacjaBezpiecznie nad wodą z wesołą przygodą

  Bezpiecznie nad wodą z wesołą przygodą

  dodano: 16 maja 2018

  Kolejny raz w Przedszkolu Miejskim Nr 2 im. D. Gellner w ZSP 2 w Legionowie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy służb mundurowych, pracowników przedsiębiorstw oraz harcerzy z przedszkolakami Legionowa i gmin ościennych. Partnerami w organizacji tej cyklicznej imprezy byli: Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne, Nadleśnictwo Jabłonna, Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, Komisariat Rzeczny Policji oraz druhna i druhowie z Hufca Legionowo. 

 • Straż Miejska w LegionowieWeekendowe kontrole zakończone mandatami

  Weekendowe kontrole zakończone mandatami

  dodano: 12 marca 2018

  W miniony weekend Straż Miejska kontynuowała kontrolę miejsc zgłoszonych przez aplikację „Zgłoś Kopciucha” oraz na numer alarmowy 986. W dwóch przypadkach kontrole zakończyły się ukaraniem mandatem karnym.

 • KomunikatyNa zdjęciu młode dziki

  „Dziki w mieście” – konkurs na plakat

  dodano: 3 października 2017
  Straż Miejska razem z Urzędem Miasta Legionowo organizuje konkurs na plakat pod hasłem „Dziki w mieście”.
 • Straż Miejska w LegionowieDotacja na piece

  Milion złotych dotacji dla mieszkańców przekroczone

  dodano: 10 maja 2017

  Od chwili rozpoczęcia w listopadzie 2015 r. udzielania dotacji na wymianę pieców podpisano 128 umów na likwidację pieców węglowych na łączną kwotę 1 004 118 zł. Tym samym udało się sfinansować zakup 126 nowoczesnych kondensacyjnych kotłów gazowych, jednego kotła olejowego i jednej pompy ciepła. Dodatkowo, udzielono dotacji na wykonanie 37 przyłączy gazowych.

 • BezpieczeństwoBilboard akcji: Nie pal śmieci

  Mandaty za spalanie odpadów

  dodano: 14 lutego 2017
  Straż Miejska w Legionowie przeprowadza kontrole spalania w domowych kotłowniach.