zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7:00-22:00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • KomunikatyZdjęcie: jubileusz Straży Miejskiej w Legionowie

  Ćwierć wieku na straży porządku

  dodano: 1 lutego 2016

  W miniony piątek (29.01) legionowska Straż Miejska obchodziła jubileusz 25-lecia. Z tej okazji nie obyło się bez wspomnień – zarówno tych, którzy tworzyli tę formację, jak i przedstawicieli władz miasta i powiatu. Gratulacje przesłał nieobecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Jan Grabiec oraz środowisko legionowskich Kombatantów.

 • KomunikatyCzujnik do mierzenia temperatury drewna

  Jak wilgotne jest twoje drewno?

  dodano: 22 stycznia 2016

  Producenci wkładów kominkowych, piecyków i innych urządzeń grzewczych zalecają stosowanie drewna liściastego, sezonowanego, o wilgotności nie przekraczającej 20%. Spalanie mokrego węgla jest nie tylko nieekonomiczne, ale także niebezpieczne. Straż Miejska, podczas kontroli spalania w domowych kotłowniach, może teraz sprawdzić także jak wilgotne jest przygotowane do palenia drewno specjalnym urządzeniem pomiarowym.

 • KomunikatyZdjęcie: odłowione zwierzęta, foto: powiat legionowski

  Dwie odłownie, 12 dzików

  dodano: 7 stycznia 2016

  Do drugiej odłowni, ustawionej na terenie Legionowa wspólnie przez Referat Zarządzania Środowiskiem Starostwa Powiatowego, Straż Miejską i myśliwych, złapały się 4 dziki. Dwa tygodnie wcześniej udało się odłowić 7 sztuk zwierzyny. Myśliwi wywieźli dziki do obwodu łowieckiego oddalonego prawie 200 km od Legionowa.

 • Straż MiejskaZdjęcie: odłowione zwierzęta, foto: powiat legionowski

  Dziki wywiezione pod Olsztyn

  dodano: 21 grudnia 2015

  W nocy z soboty na niedzielę (19/20 grudnia) do ustawionej na III Parceli odłowni udało się złowić 7 dzików. Zwierzęta wywieziono do lasów olsztyńskich, blisko 200 km od Legionowa.

 • Straż MiejskaZdjęcie: odpady przygotowane do spalania, Straż Miejska Legionowo

  Na tropie trucicieli

  dodano: 11 grudnia 2015

  Od listopada Straż Miejska prowadzi kontrole domowych kotłowni, sprawdzając, czym mieszkańcy Legionowa palą w piecach. Jednocześnie kontrolowane są zbiorniki bezodpływowe na posesjach.

 • Straż MiejskaZdjęcie: odholowywanie wraków

  Wraki znikają z ulic miasta

  dodano: 5 listopada 2015

  Na ulicach miasta zalegają porzucone wraki samochodów. Straż Miejska kontynuuje ubiegłoroczną akcję ich usuwania. Wczoraj (4.11) wywieziono 3 auta, kolejnych 5 jest wytypowanych do odholowania.

 • Straż MiejskaZdjęcie: miasto-info.pl

  Straż Miejska na tropie trucicieli

  dodano: 3 listopada 2015

  Straż Miejska od środy (4.11) będzie sprawdzała, czy dym wydobywający się z legionowskich kominów pochodzi ze spalania węgla, czy też może śmieci. Za zatruwanie siebie i sąsiadów grożą wysokie grzywny. Podczas kontroli strażnicy będą informować o możliwości bezpłatnej wymiany pieca na bardziej ekologiczny.

 • Straż MiejskaHerb Straży Miejskiej Legionowo

  Pracowity lipiec

  dodano: 20 sierpnia 2015

  Jak co miesiąc Straż Miejska rejestruje niektóre z prac, jakie wykonuje na terenie Legionowa. Wśród nich znajdują się interwencje dotyczące przestrzegania regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Legionowo oraz związane z zakłócaniem porządku przez osoby spożywające alkohol. Jak przebiegał miniony miesiąc?

 • Straż MiejskaZiewający pies

  Oznacz swojego psa

  dodano: 7 sierpnia 2015

  Przypominamy o akcji bezpłatnego chipowania legionowskich psów. Od 2012 roku oznaczono już 1190 zwierząt. W tym roku planowane jest zachipowanie kolejnych 570 psów.

 • Straż MiejskaZdjęcie: zarośnięty pas drogowy

  Krzaki zasłaniają widoczność? Zgłoś to

  dodano: 9 lipca 2015

  Straż Miejska i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Legionowo rozpoczęły akcję poprawiania widoczności na skrzyżowaniach dróg gminnych oraz odsłaniania przysłoniętych przez drzewa znaków drogowych.