zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • KulturaMarek Krauss - artysta malujący pod pseudonimem Warszawski Nikifor

  Medal „Przyjaciel Niepełnosprawnych” dla Marka Kraussa

  dodano: 07 marca 2016

  Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” - Marek Krauss - artysta malujący pod pseudonimem Warszawski Nikifor, został laureatem orderu "Przyjaciel Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego". Order przyznano w ramach obchodów V. Dni Osób Niepełnosprawnych 2016.

  więcej
 • Wyjazd dla Seniorów i nie tylko - PZEiR zaprasza

  dodano: 16 lutego 2016

  Zapraszamy Seniorów na wyjazd do Sanatorium POŁUDNIOWY w TRUSKAWCU - Ukraina Koszt promocyjny ok 923 zł. Wyjazd z Legionowo 19.03 br. powrót do Legionowa w dniu 30.03 br. Potrzebny ważny paszport. Pełen zakres zabiegów i świadczeń.

  więcej
 • KulturaObchody 90. urodzin Honorowej Obywatelki Legionowa Bronisławy Romanowskiej-Mazur o pseudonimie

  Wyjątkowa solenizantka

  dodano: 15 lutego 2016

  W poniedziałek (15.02) w miejskim ratuszu miała miejsce wyjątkowa uroczystość - obchody 90. urodzin Honorowej Obywatelki Legionowa Bronisławy Romanowskiej-Mazur o pseudonimie "Sosna". Solenizantce życzenia złożyli przedstawiciele władz legionowskich, rodzina oraz przyjaciele i towarzysze broni.

  więcej
 • SeniorzyPrezydent wręcza order za wieloletnie pożycie małżeńskie.

  Ponad 40 lat razem

  dodano: 09 lutego 2016

  Długoletnie pożycie małżeńskie, czyli takie gdzie pary cieszą się swoim towarzystwem 40 i więcej lat, to okazja do serdecznych gratulacji. Podczas tych wyjątkowych rocznic Prezydent Miasta zaprasza małżonków do Urzędu Miasta, aby osobiście złożyć im życzenia i wręczyć medale. 6 lutego 2016 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Legionowie odbyło się uroczyste wręczenie medali oraz statuetek za długoletnie pożycie małżeńskie.

  więcej
 • SeniorzyDzień Babci i Dzień Dziadka w Zespołu Szkół Nr 3. Pani Dyrektor przemawia na środku sali gimnastycznej.

  Herbatka dla Babci i Dziadka

  dodano: 04 lutego 2016

  Dzień Babci i Dzień Dziadka są wyjątkowymi datami w kalendarzu, należącymi do jednych z najmilszych i jednocześnie najsympatyczniejszych dni w roku. Jest to też niezwykła okazja ku temu, aby móc wyrazić wdzięczność naszym seniorom za ich troskę i wielkie oddanie. Przez ostatnie dni w legionowskich szkołach i przedszkolach najmłodsi mieszkańcy miasta organizowali na cześć seniorów występy, koncerty i podwieczorki.

  więcej