zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • KulturaŻyczenia:

  Kochane Babcie! Kochani Dziadkowie!

  dodano: 21 stycznia 2018

  W dniu waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu, radości życia i samych szczęśliwych chwil w gronie kochających dzieci i wnuków.

  więcej
 • KomunikatySpotkanie z seniorami

  Bezpieczny senior

  dodano: 07 grudnia 2017

  Policjantka z legionowskiej komendy zorganizowała kolejne spotkanie z seniorami. Tym razem odbyło się ono ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Legionowie. Asp. szt. Justyna Stopińska omówiła tematy dotyczące m.in. zagrożeń wynikających z oszustw metodą na tzw. „wnuczka" czy "policjanta”. Ponadto policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  więcej
 • SeniorzyEuropejski Dzień Seniora

  Europejski Dzień Seniora

  dodano: 19 października 2017

  Z okazji Europejskiego Dnia Seniora składamy wszystkim legionowskim Seniorom gorące życzenia zdrowia i wielu lat, wypełnionego radością i satysfakcją oraz szacunku i miłości najbliższych. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego. Życzymy spełnienia wszystkich marzeń i zamierzeń, aby stale towarzyszył Wam niegasnący zapał w ich realizacji a w życiu osobistym dopisywały pomyślność i szczęście.

  więcej
 • Miejska Rada SeniorówModelowe funkcjonowanie Rad Seniorów na Mazowszu

  Modelowe funkcjonowanie Rad Seniorów na Mazowszu

  dodano: 05 października 2017

  W dniu 03 października 2017 r. Miejska Rada Seniorów w Legionowie gościła Rady seniorów z całego Mazowsza. Uczestnicy spotkania: Przewodniczący Miejskich i Gminnych Rad Seniorów, Zespół Inicjatywy Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów, Zarząd Ogólnopolskiego Porozumienia o współpracy Rad Seniorów. Uczestnicy wymieniali się dobrymi praktykami. Zaproponowano kolejne spotkania na których będzie wypracowywana strategia mająca na celu wypracowanie metod wsparcia samorządów w realizacji programów na rzecz seniorów.

  więcej
 • SeniorzyNa zdjęciu para seniorów spaceruje po parku

  Niezbędnik bezpiecznego Seniora

  dodano: 29 września 2017

  Coraz częściej media donoszą o próbach wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Pośpiech, roztargnienie, nadmierna ufność lub pragnienie kontaktu z innymi ludźmi sprawiają, że Seniorzy wyłączają swoje wewnętrzne alarmy i stają się łatwym łupem wszelkiej maści złodziei i wyłudzaczy.

  więcej