zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • KulturaPubliczność zebrana w Parku Zdrowia

  Muzycznie w Parku Zdrowia

  dodano: 15 lipca 2016

  Podczas letnich wakacji zarówno seniorzy, jak i młodzi mieszkańcy Legionowa mogą korzystać z atrakcji jakie oferuje Park Zdrowia. Oprócz tężni solankowej, specjalnie przygotowanych miejsc do rekreacji, stołów piknikowych oraz stołów do gier logicznych, w soboty można posłuchać tu koncertów lub potańczyć.

  więcej
 • KulturaBaner promujący inicjatywę: Światowych Dni Młodzieży

  Światowe Dni Młodzieży też w Legionowie

  dodano: 14 lipca 2016
  Rejon Legionowo to jeden z 9 rejonów, na które została podzielona Diecezja Warszawsko – Praska. Podziału dokonano w celu usprawnienia przygotowań do Dni w Diecezji poprzedzających Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016, a także samego przebiegu tych wydarzeń
  więcej
 • KulturaPiknik rodzinny

  Wakacyjne imprezy po „sąsiedzku”

  dodano: 04 lipca 2016

  Jeśli wypoczywać w wakacje to tylko w Legionowie. W miniony weekend (2-3 lipca) odbyły się dwie imprezy – Piknik Rodzinny na osiedlu Batorego oraz Otwarcie siłowni plenerowej. Obydwie imprezy nawiązują swoim znaczeniem do Inicjatyw Lokalnych, dzięki którym mieszkańcy miasta mogą realizować swoje projekty na terenie miasta.

  więcej
 • Kultura

  Lato z Radiem na XXXVII Dni Legionowa

  dodano: 24 czerwca 2016

  37. Dni Legionowa organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie odbędą się we współpracy z Polskim Radiem w ramach jego sztandarowego wakacyjnego programu Lato z Radiem. W tym roku święto miasta odbędzie się 25 czerwca (sobota) w godz. 16:00 – 23:00 na placu przy DH Maxim, ul. Siwińskiego 2. W programie sporo atrakcji, na czele z występami zespołów: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Leszcze oraz Raz Dwa Trzy.

  więcej
 • Zdrowie

  Profilaktyka zdrowia psychicznego

  dodano: 24 czerwca 2016

  Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS rozpoczęło realizację zadania publicznego pt. „Profilaktyka zdrowia psychicznego i zapobieganie nawrotom” dofinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego, którego celem jest ułatwienie dostępności do specjalistycznej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, zwiększenia świadomości i wiedzy dotyczącej zdrowia psychicznego, a także kształtowania racjonalnych, zdrowych postaw wśród społeczeństwa.

  więcej