zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Pałacowe spotkania z muzyką - "Ach, ten karnawał... "

Data dodania: 7 lutego 2013

„Ach, ten karnawał…!”


Okres karnawału, to czas radości i zabawy, dlatego też program dzisiejszego koncertu w całości poświęcony jest muzyce rozrywkowej XIX i XX wieku. Zapotrzebowanie na ten rodzaj muzyki z biegiem czasu stawało się coraz silniejsze stąd też w XIX wieku rozkwit przeżywa forma operetki, zwanej żartobliwie „podkasaną muzą” ze względu na lekką, melodyjną muzykę i nieskomplikowane libretto o charakterze komediowym. W XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała natomiast forma musicalu, rozprzestrzeniając się szybko na cały świat. Jest ona popularna i chętnie wykorzystywana zarówno przez twórców teatralnych, jak i filmowych, aż do dziś.


Magdalena Rostworowska

 

Program

Wykonawcy:
Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy
Krzysztof Marciniak – tenor
Tadeusz Melon – skrzypce
Bogna Dulińska – fortepian

Kierownictwo artystyczne cyklu – prof. Andrzej Zieliński

Grażyna Mądroch – uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Jeszcze w trakcie nauki zadebiutowała jako solistka w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także rozpoczęła pracę etatową w Operze Kameralnej w zespole madrygalistów pod kierunkiem Józefa Boka. Od dwudziestu lat związana z Warszawską Operą Kameralną śpiewa czołowe partie z oper Mozarta oraz z dzieł innych kompozytorów jak Rossini, Donizetti, Verdi. Od kilkunastu już lat śpiewa w Mozartowskich  Festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen i Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek musicali i piosenki filmowe. Występowała w wielu krajach m.in. Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii. Włoszech, Słowacji, Austrii, Libanie i Japonii. Jest założycielką i prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej oraz pomysłodawczynią i organizatorem Piastowskiego Maja Muzycnego, który zaistniał po raz pierwszy w Piastowie w 2012r. i ma być kontynuowany rokrocznie.

Krzysztof Marciniak w roku 1982 zdobył pierwsze miejsce na Konkursie Wokalnym organizowanym przez łódzką Akademię Muzyczną i gazetę „GŁOS”. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Adama Dulińskiego. W czasie studiów występował w przedstawieniach premierowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracował jako solista z Operą i Operetką w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zostaje pierwszym tenorem tej sceny oraz  Teatrem Wielkim w Poznaniu. Uczestnik wielu festiwali muzycznych kraju. Współpracuje także z Operą Krakowską, operą Gdańską, operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Rzeszowską, Filharmonią Zielono-Górską, Filharmonią Lubelską Filharmonią Dolnośląską, jak również z wieloma agencjami w kraju.

Tadeusz Melon – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec i kompozycji, od 1988 r. współpracuje z wieloma artystami, orkiestrami, chórami i zespołami o różnej stylistyce muzycznej w kraju oraz poza jego granicami – jako skrzypek, kompozytor i aranżer. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. w Niemczech, USA, Meksyku), w programach radiowych i telewizyjnych, w przedstawieniach teatralnych. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

Bogna Dulińska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju oraz w Weimarze. W 1988 r. została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty – akompaniatora. Nagrała płytę „Arie i pieśni” wraz z Danutą Dudzińską-Wieczorek – sopran z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego. W 2005 i 2007 r. otrzymała  Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament na II i III Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi, natomiast w 2009 r. została jako jedyna wśród pianistów nagrodzona specjalnym dyplomem dla pianisty akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka - w kraju  i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada, Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone, Afryka).

Cofnij

Serdecznie zapraszam na koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”, który odbędzie się 17 lutego 2013 r. o godz. 13.00 w Pałacu w Jabłonnie ul. Modlińska 105.

Agata Świderska - Piaseczna
Specjalista ds. marketingu
Dom Zjazdów i Konferencji PAN
tel. (22) 782 44 33 w. 172