zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Miniatura panoramy miasta

Webinarium: Fundusze Europejskie na innowacje w samorządach

Data dodania: 11 października 2022

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na webinarium "Fundusze Europejskie na innowacje w samorządach". Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 października w godzinach 11:00-12:30 na platformie ZOOM.

Cofnij

Dla kogo?
Do wzięcia udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli samorządów z całej Polski.

Plan spotkania:

  1. "GovTech Inno Lab powered by Unicorn Hub – projektowanie innowacji w samorządzie” Jacek Korzeniak, Dyrektor Projektów Europejskich w Fundacji OIC Poland. 
  2. "Success story – Doświadczenia z wdrożenia innowacji w JST w ramach projektu Govtech Inno_lab” - Jan Cofała, Naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji Urzędu Miasta Tychy.
  3. "Case study – Innowacyjny system do zarządzania kryzysowego w JST” – Michał Lorenc, Prezes Celius.
  4. Wstęp do nowej perspektywy 2021-2027 i źródła informacji o funduszach europejskich - Magdalena Okulska, Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Informacje o prelegentach

„GovTech Inno Lab powered by Unicorn Hub – projektowanie innowacji w samorządzie” - założenia i możliwości  projektu GovTech Inno_Lab powered by Unicorn Hub, realizowanego przez Fundację "OIC Poland” w Lublinie w ramach Pilotażu GovTech inno_LAB wdrażanego  przez PARP w ramach inicjatywy Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program zakłada wsparcie JST w projektowaniu i wdrażaniu innowacji z zakresu cyfryzacji przy pomocy trybów określonych w UZP tj. dialogu technicznego (wstępnych konsultacji rynkowych) oraz zamówienia w trybie konkursowym. Udział w projekcie jest zupełnie darmowy. JST, które przystąpią do programu mogą liczyć na szeroki wachlarz warsztatów i szkoleń – potwierdzonych zaświadczeniem, z zakresu metodyk zwinnych w zarządzaniu projektami jak również  pomoc w realizacji przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Ponadto,  w ramach projektu dostępni są eksperci IT/ICT, którzy udzielą cennej pomocy podczas realizacji i tworzenia zamówienia cyfrowego rozwiązania np. aplikacji.  Nabór jest finansowany ze środków poddziałania 2.4.1 „Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów InnoLAB” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Miasto Tychy – Pomysł stworzenia autorskiego systemu automatyzacji świetlnej w Tychach pojawił się w trakcie udziału w programie GovTech Inno_Lab , do którego miasto się zgłosiło. W ramach programu zespół ds. innowacji z Urzędu Miasta Tychy brał udział w warsztatach i konsultacjach z ekspertami z zakresu technologii.  W tej chwili miasto pracuje nad pilotażem programu, który obejmie część ulic, natomiast docelowo system ma działać w całym mieście. Jak podkreślają urzędnicy, pozwoli on na pełną automatyzację zarządzania oświetleniem na terenie Tychów oraz intensywnością, z jaką w danej chwili świecą poszczególne lampy – z uwzględnieniem ruchu i warunków meteorologicznych. Pozwoli także na szybkie wykrywanie usterek i generowanie dokładnych raportów zużycia energii. W zeszłym roku miasto wydało na oświetlenie miejskie ponad 5 mln złotych, w tym roku zarezerwowano na ten cel 7 mln. Według wstępnych szacunków Urzędu Miasta w Tychach system automatyzacji świetlnej pozwoli zmniejszyć rachunki za oświetlenie lamp ulicznych o 20-30 proc.

Celius Sp zo.o. buduje innowacyjne  rozwiązanie  cyfrowe  zakresie zarzadzania kryzysowego. Misją Celius jest wyposażenie JST w narzędzia i procedury oraz takie wyszkolenie zespołów, aby miały możliwie największą KONTROLĘ nad zaistniałą sytuacją. Sytuacje kryzysowe w samorządach to zagrożenie ludzkiego życia, funkcjonowania biznesu, często perspektywa odpowiedzialności karnej. Chaos i bezradność są najczęstszym stanem podczas takich wydarzeń a proponowane .

Jak wziąć udział w spotkaniu? 

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać e-mailem na adres: spotkania@cpe.gov.pl.

Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie zapisu na listę uczestników oraz link do spotkania na platformie ZOOM. Udział jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. 

Organizator: Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, ul. Domaniewska 39a, 02-672 Warszawa.

W przypadku pytań dotyczących spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem spotkania@cpe.gov.pl lub telefoniczny pod numerem 22 378 31 77.