zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • KomunikatyUrząd Miasta Legionowo czynny w poniedziałki do godz. 18:00

  Poniedziałki do 18:00

  dodano: 1 września 2020

  Od 7 września włącznie, godziny pracy Urzędu Miasta w poniedziałki zostają wydłużone do 18:00.

 • ZdrowieNa zdjęciu uczennica podczas zajęć

  By powrót do szkoły był bezpieczny

  dodano: 28 sierpnia 2020

  Już niedługo rozpoczyna się stacjonarnie rok szkolny. 1 września uczniowie, zgodnie z zapowiedziami rządu, mają rozpocząć naukę. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne, które dotyczą funkcjonowania placówek w okresie pandemii. Dyrektorzy szkół i przedszkoli w uzgodnieniu z Urzędem Miasta Legionowo przygotowali dodatkowe procedury, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół przed zakażeniem.

 • Fundusze zewnętrzneNa zdjęciu dwójka dzieci przy biurku do nauki

  Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

  dodano: 20 sierpnia 2020

  Gmina Miejska Legionowo w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

 • SportBillboard promujący Pływalnie Wodne Piaski. Dziecko w wodzie.

  Odwiedź pływalnie w upalne dni

  dodano: 10 sierpnia 2020

  Już od 1 sierpnia 2020r. (sobota) Pływalnia „Wodne Piaski” wznowiła swoją działalność. W związku z obecną sytuacją pandemi pojawiły się jednak pewne ograniczenia. Cennik i godziny funkcjonowania obiektu pozostają bez zmian.

 • SportBillboard promujący Pływalnie Wodne Piaski. Dziecko w wodzie.

  Otwarcie pływalni – 1 sierpnia 2020

  dodano: 29 lipca 2020

  Już 1 sierpnia 2020r. (sobota) po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa przychodzi moment, na który wszyscy czekali. Pływalnia „Wodne Piaski” wznawia swoją działalność. Będzie trochę ograniczeń. Cennik i godziny funkcjonowania obiektu pozostają bez zmian.

 • KulturaGrafika z napisem Ważne. W górnym lewym rogu napis Koronawirus

  Rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią

  dodano: 28 lipca 2020
  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało rozporządzenie, w którym m.in. zmieniają się zasady organizacji imprez masowych.
 • EdukacjaNa zdjęciu dziecko bawiące się klockami / źródło: GIS

  Wytyczne GIS dla instytucji opieki nad dziećmi

  dodano: 7 lipca 2020

  Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. (III aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 • KORONAWIRUSBaner promujący kampanię #bądźwidoczny

  #bądźwidoczny - Przedsiębiorcy dla przedsiębiorców

  dodano: 6 lipca 2020

  Z początkiem lipca ruszyła ogólnopolska kampania #bądźwidoczny, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w zaistnieniu w środowisku on-line.

 • EdukacjaNa zdjęciu: uczestnicy podpisania umowy na dofinansowanie. W środku zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny

  Zdalna nauka będzie łatwiejsza

  dodano: 1 lipca 2020
  Legionowo otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online. Umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj (30.06) przez zastępcę Prezydenta Miasta Piotra Zadrożnego. Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.
 • Edukacja

  Kolejne bonifikaty dla rodziców

  dodano: 9 czerwca 2020

  Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników placówki oraz łagodzeniu rządowych ograniczeń, Żłobek Miejski zdołał przyjąć niemal wszystkie zgłoszone na zajęcia maluchy. Obecnie trwają prace nad kolejną uchwałą zapewniającą rodzicom dzieci, dla których zabrakło miejsc, zwolnienie z opłat za czerwiec, lipiec i sierpień.

 • ZdrowieAlkohol w czasie pandemii. Alkohol to depresant

  Zamiast alkoholu. Jak radzić sobie ze stresem w czasie epidemii?

  dodano: 8 czerwca 2020

  Ponad połowa badanych w okresie pandemii doświadcza natężonego stresu i pogorszenia stanu zdrowia psychicznego – wynika z raportu z pierwszej części badań „Życie w dobie pandemii” autorstwa zespołu prof. Jana Chodkiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego. Choć badania nie są reprezentatywne (zostały przeprowadzone w internecie), nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest niepokojąca.

 • KomunikatyNa zdjęciu plac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi

  Place zabaw już otwarte, ale apelujemy o rozwagę

  dodano: 4 czerwca 2020

  Od 30 maja możliwe było ponowne otwarcie placów zabaw. Jednak większość z nich nie jest ogrodzona i nie da się skontrolować liczby przebywających na nich osób. Nie jest też możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu. W związku z tym apelujemy do rodziców i opiekunów o odpowiedzialne zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych.

 • KomunikatyNa zdjęciu warzywa w skrzynkach

  Targowisko wraca do normalności

  dodano: 4 czerwca 2020

  Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Targowisko Miejskie w Legionowie znów zaczęło tętnić życiem. Od wtorku (2 czerwca) zarządzająca obiektem spółka KZB Legionowo umożliwiła kupcom oraz ich klientom powrót do handlowej codzienności sprzed kryzysu. Jak dotąd skorzystały z tej propozycji setki osób.

 • ZdrowieAlkohol i Koronawirus. Picie alkoholu nie chroni przed zakażeniem koronawirusem

  Alkohol i koronawirus. Obalamy mit o „odkażaniu organizmu”

  dodano: 3 czerwca 2020

  „Zwróciłam uwagę mężczyźnie, który stał za mną w kolejce do kasy, że maseczka nie służy do zasłaniania brody, tylko ust i nosa. W odpowiedzi machnął ręką i stwierdził, że z jego strony nic mi nie grozi, bo regularnie odkaża się od środka – i pokazał na dwie butelki wódki w koszyku. Czy ludzie naprawdę wierzą, że picie zabezpiecza ich przed wirusem?” – pyta na jednym z forów internetowych Małgorzata.

 • KomunikatyWażne

  Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

  dodano: 27 maja 2020

  Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwarte będą kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona została organizacja wesel do 150 osób. Mimo że administracja rządowa odchodzi od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

 • KomunikatyZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  Tarcza antykryzysowa 3.0 - zwolnienie ze składek ZUS dla większej grupy przedsiębiorców

  dodano: 21 maja 2020

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że najnowsza, trzecia odsłona tarczy antykryzysowej już obowiązuje. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

 • KomunikatyARMiR, ze zbiorów fotolia, Na zdjęciu pracownik biurowy, kalkulator i laptop

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - otwarcie placówek

  dodano: 18 maja 2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od 18 maja biura powiatowe będą obsługiwały tylko sprawy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt.

 • ZdrowieBaner - plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy. Na plakacie maltretowana kobieta.

  Plan Awaryjny dla osób zagrożonych przemocą

  dodano: 18 maja 2020

  Rzecznik Praw Obywatelskich odbiera wiele alarmujących sygnałów dotyczących konsekwencji izolacji i kwarantanny dla poczucia bezpieczeństwa osób zagrożonych przemocą domową. Niepokojące są także doświadczenia innych państw. Potwierdzają one gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń przypadków przemocy domowej.

 • KomunikatyStos monet i długopisów ułożony na kartce papieru

  Koronawirus uderza w budżet miasta

  dodano: 14 maja 2020
  Trudno jeszcze ocenić, jakie dokładnie skutki finansowe będzie mieć pandemia koronawirusa na budżet Legionowa. W marcu i kwietniu znacząco zmalały dochody miasta m.in. w udziale w podatku dochodowym (PIT i CIT). W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o zablokowaniu lub ograniczeniu części wydatków bieżących m.in. w zakresie promocji, kultury, sportu i oświaty.
 • Edukacja

  MEN: Szkoły będą zamknięte nie do 26, ale do 7 czerwca. MEN prostuje słowa wiceministra

  dodano: 14 maja 2020

  Wiceminister edukacji poinformował, że w rozporządzeniu zamknięcie szkół zostanie przedłużone do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego - podała Polska Agencja Prasowa na Twitterze.

  [AKTUALIZACJA 14.05 o godz. 21:00]
  W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca br. – poinformowało MEN. Resort edukacji sprostował w ten sposób słowa wiceministra Macieja Kopcia o przedłużeniu tego terminu aż do 26 czerwca.