zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • ZdrowieNa zdjęciu zmagazynowe maseczki w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Maseczki dla mieszkańców [Aktualizacja 26.03.2021]

  dodano: 26 marca 2021

  Gmina Legionowo przygotowuje bezpieczny system dystrybucji maseczek chirurgicznych dla mieszkańców przekazanych przez Wojewodę Mazowieckiego. Każdy z mieszkańców otrzyma 4 maseczki, łącznie otrzymaliśmy ich ponad 216 tys. sztuk.

 • ZdrowieNa grafice napis zaostrzenie zasad bezpieczeństwa

  Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa

  dodano: 25 marca 2021

  W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca administracja rządowa wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

 • KomunikatyMężczyzna w maseczce, kaszle.

  [Aktualizacja 22.03] Wydłużenie pracy Punktów Diagnostyki Mobilnej COVID-19

  dodano: 22 marca 2021
  By wyhamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i grypy oraz nie zarażać swoich bliskich i osób z otoczenia mieszkańcy Legionowa mogą wykonać testy diagnostyczne i dowiedzieć się czy są zarażeni.
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Pilne

  Komunikat dot. zmiany numeru w PM z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

  dodano: 22 marca 2021

  W związku z wyłączeniem pracy sekretariatu spowodowanym kwarantanną pracowników, w terminie 22.03-26.03.2021 r. w celu kontaktu z placówką/dyrektorem przedszkola proszę dzwonić pod numer telefonu 509 626 652 w godz. 8:00-16:00.

 • ZdrowieNa zdjęciu strzykawki oraz szczepionki

  Przyspieszenie rejestracji na szczepienia dla osób 60+

  dodano: 22 marca 2021

  Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego głównym tematem była aktualna sytuacja epidemiczna w kraju oraz przebieg i efektywność Narodowego Programu Szczepień. Rezultatem rozmów było podjęcie decyzji o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla osób 60+.

 • ZdrowieNa zdjęciu fiolka ze szczepionką przeciw Covid-19. w tle więcej fiolek.

  Ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób urodzonych w latach 1952-1954

  dodano: 18 marca 2021

  Trwa rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Z zapisów korzystają już osoby od 69. roku życia. Od czwartku 18 marca ta możliwość jest dostępna dla 67 i 68-latków. To grupa ponad 980 tys. uprawnionych osób. Nie warto zwlekać – przyjęcie szczepionki jest obecnie jedną z najważniejszych zasad profilaktyki w dobie pandemii.

 • KulturaGrafika z komputerową wizualizacją komórki koronawirusa.

  Biblioteka zamknięta do 5 kwietnia

  dodano: 18 marca 2021

  Ze względu na duży wzrost liczby zachorowań w Legionowie, biblioteka zostanie zamknięta do 5 kwietnia.

 • ZdrowieKobieta w maseczce, w tle graficzna komórka koronawirusa.

  Od 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa

  dodano: 17 marca 2021

  Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, administracja rządowa podjęła decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomenduje pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

 • ZdrowieNa zdjęciu telefon, stetoskop i laptop

  Zwiększona możliwość testowania na Covid-19

  dodano: 16 marca 2021

  Jeśli podejrzewasz u siebie Covid-19, nie czekaj! Wypełnij formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiesz się, czy kwalifikujesz się na test. Pandemia znowu przyspiesza. Miniony tydzień to wzrost zakażeń, ale też i zgonów.

 • KulturaLogotyp Muzeum Historycznego w Legionowie

  Muzeum zamknięte dla zwiedzających i gości

  dodano: 15 marca 2021

  Uwaga! W związku z sytuacją epidemiczną, Muzeum Historyczne w Legionowie będzie zamknięte dla zwiedzających i gości od 15 do 28 marca 2021 r.

 • KulturaNa grafice napis - zmiany w funkcjonowaniu biblioteki

  Zmiany w funkcjonowaniu biblioteki

  dodano: 12 marca 2021

  Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w województwach: lubuskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, na podstawie § 28 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rozporządzeń zmieniających (z 10 marca 2021 r. i 11 marca 2021 r.) do 28 marca 2021 roku wprowadzono w bibliotekach publicznych zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności oraz udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom wewnątrz budynków (czytelnie, wypożyczalnie). Wolno jedynie prowadzić działania on-line oraz udostępniać zbiory w formie bezkontaktowej na zewnątrz budynków, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych.

 • EdukacjaKlawiatura laptopa

  Nauczanie hybrydowe dla klas I-III

  dodano: 12 marca 2021

  W związku z przejściem na nauczanie hybrydowe (od 15 marca) dzieci z klas I-III odbyło się dziś (12 marca) spotkanie on-line zastępcy prezydenta miasta Piotra Zadrożnego z dyrektorami publicznych placówek oświatowych oraz pracownikami wydziału edukacji i zarządzania kryzysowego.

 • ZdrowieNa zdjęciu strażnicy miejscy wraz z OSP pomagają seniorom w transporcie do punktu szczepień

  Krzesełko ratownicze

  dodano: 11 marca 2021

  Urząd Miasta Legionowo zakupił sprzęt, który pomaga w transportowaniu osób niesprawnych ruchowo. Po raz pierwszy użyto krzesełka kardiologicznego dzisiaj podczas akcji przewozu seniora na szczepienie.

 • EdukacjaNapis - kolejne regiony objęte zasadami bezpieczeństwa, w tle mapa Polski podzielona na województwa.

  Województwo mazowieckie z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa

  dodano: 11 marca 2021

  Sytuacja epidemiczna w kraju jest dynamiczna. Administracja rządowa podjęła decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim i lubuskim od najbliższego poniedziałku, czyli 15 marca. W ubiegłym tygodniu podjęto decyzję o przedłużeniu zaostrzonych zasada na Warmii i Mazurach. Na Pomorzu, zgodnie z planem, zasady zaczną obowiązywać od 13 marca. Okres zaostrzenia obostrzeń, we wszystkich tych województwach, potrwa do niedzieli 28 marca. W pozostałych regionach Polski przedłużono dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca. Musimy ograniczyć mobilność społeczną, by zminimalizować ryzyko nowych zakażeń.

 • KORONAWIRUSOsoba przy komputerze w ciemności

  Uwaga! Pandemia to czas żniw dla "szczepionkowych oszustów"

  dodano: 9 marca 2021

  Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. Apelujemy również do ludzi młodych - informujcie swoich rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i zabrać im wszystkie oszczędności.

 • ZdrowiePielęgniarka ze strzykawką

  Narodowy Program Szczepień - rejestracja dla kolejnych grup

  dodano: 9 marca 2021

  Ministerstwo Zdrowia informuje o rozpoczęciu rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat, a także przewlekle chorych pacjentów. W marcu otworzy również rejestrację dla służb mundurowych. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienia administracji rządowej, kto i kiedy będzie mógł zapisać się na szczepienie. Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie zdobyć termin szczepienia, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego!

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  PSSE: Próba wyłudzania danych osobowych

  dodano: 9 marca 2021
  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.
 • ZdrowieStrażnicy Miejscy oraz samochód OSP

  W trosce o seniorów

  dodano: 5 marca 2021
  Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19 to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Ale co zrobić kiedy nie można samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień? Nie ma co martwić się tym na zapas. Z pomocą seniorom przyjdą legionowskie instytucje.