zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • Fundusze zewnętrzneFlaga i godło Polski

  Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022

  dodano: 9 marca 2022
  Gmina Miejska Legionowo w roku 2022 po raz kolejny realizuje Program pn. „Opieka wytchnieniowa”. Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej finansowany z Funduszu Solidarnościowego - państwowego funduszu celowego ma na celu odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wspieranie ich w codziennych obowiązkach albo zapewnienie czasowego zastępstwa.
 • KomunikatyGrupa Pań

  Konkurs Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie

  dodano: 9 marca 2022
  Ruszyła czwarta edycja Konkursu „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” organizowanego przez Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim. Na najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich na Mazowszu czekają nagrody o łącznej wartości 40.000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia br. Zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu było KGW "Kałuszyńskie Smaki" z gminy Wieliszew.
 • KomunikatyStarsza kobieta na huśtawce, obok starszy mężczyzna

  Program wycieczek [aktualny]

  dodano: 24 lutego 2022

  Program imprez turystyczno – wypoczynkowo – rekreacyjnych I kulturalno – oświatowych organizowanych przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i inwalidów Oddział Rejonowy w Legionowie w roku 2022.

 • KomunikatyNapis - Rozliczenie PIT informacja dla emerytów i rencistów, w tle para seniorów z laptopem

  Rozliczenie PIT

  dodano: 8 lutego 2022
  Od 15 lutego do 2 maja będzie można składać zeznania PIT za 2021 r. np. w serwisie e-Urząd Skarbowy. Jak emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego? Jak najszybciej otrzymać zwrot podatku?
 • KomunikatyStarsza kobieta trzymająca słuchawkę telefonu przy uchu

  Nowa metoda działania oszustów

  dodano: 24 stycznia 2022

  Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.