zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7.00 – 22.00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • ZdrowieZdjęcie ze spotkania sztabu kryzysowego

  Spotkanie sztabu kryzysowego

  dodano: 9 października 2020

  W związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID-19 oraz zmianami w reżimie sanitarnym przedstawionymi przez administrację rządową odbyło się spotkanie miejskiego sztabu kryzysowego w Legionowie (9.10). Została na nim przeanalizowana bieżąca sytuacja na terenie miasta, omówiono również nowe obowiązki wynikające ze zmiany przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

 • KomunikatyNa grafice napis: Urząd Miasta Legionowo

  Stanowisko Urzędu Miasta Legionowo

  dodano: 4 września 2020

  W związku z wydarzeniami z dnia 20.08.2020 r., które miały miejsce w pobliżu Centrum Szkolenia Policji przy ul. Piaskowej, pragniemy uszczegółowić i skorygować informacje pojawiające się w mediach.

 • EdukacjaGrafika promująca bezpieczną drogę do szkoły

  Bezpieczna droga do szkoły

  dodano: 4 września 2020

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

 • KomunikatyNa zdjęciu laweta na której znajduje się wrak

  Kolejne miejsca parkingowe zostały zwolnione

  dodano: 19 sierpnia 2020
  Straż Miejska zleciła odholowanie kolejnych nieużytkowanych pojazdów z terenu Legionowa.
 • Straż Miejska w LegionowieNa zdjęciu odholowywany samochód

  Kolejny wrak odholowany

  dodano: 2 lipca 2020

  W dniu dzisiejszym, tj. 02.07.2020 r., Straż Miejska zleciła odholowanie kolejnego nieużytkowanego pojazdu z terenu Legionowa.

 • KomunikatyNa zdjęciu fragment munduru strażnika miejskiego

  Zmiana godzin funkcjonowania Straży Miejskiej

  dodano: 1 lipca 2020

  Od 1 lipca br. Straż Miejska w Legionowie pracuje od poniedziałku do soboty w godzinach 07:00-22:00.

 • ZdrowieStrażnicy Miejscy w Legionowie biorący udział w Gaszyn challange

  Gaszyn Challenge legionowskiej Straży Miejskiej

  dodano: 25 czerwca 2020

  Idea jest prosta: wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych.

 • Straż Miejska w LegionowieBaner informacyjny: Nie jesteś niezniszczalny, kamapnia Urzędu Miasta Legionowo

  OPS i OSP łączą siły w pomocy osobom przebywającym w kwarantannie

  dodano: 20 marca 2020
  Ośrodek Pomocy Społecznej i Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie udzielają pomocy osobom objętym kwarantanną w czasie epidemii koronawirusa. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji i pozostające w izolacji (zgłoszone do SANEPIDU) w szczególności osoby samotne, chore, seniorzy mogą uzyskać pomoc w formie żywności i leków.
 • EdukacjaWręczenie nagród laureatom - Szkoła Podstawowa nr 1

  „Bezpieczne ferie” – wyniki konkursu

  dodano: 12 marca 2020

  W lutym br. Straż Miejska w Legionowie, przy współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie, zorganizowała serię zajęć dla uczniów klas 1-3 gminnych szkół podstawowych pod hasłem: „Bezpieczne ferie”, połączoną z konkursem plastycznym. Lekcje odbyły się w ramach miejskiego projektu „Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Legionowie”.

 • Komunikatyźródło: Straż Miejska w Legionowie, https://strazmiejska.legionowo.pl

  Strażnicy ujawnili nagromadzone odpady przygotowane do spalenia

  dodano: 25 listopada 2019
  W środę (20.11) na numer alarmowy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu z komina jednego z domów przy ul. Targowej w Legionowie.