zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Bezpośrednia obsługa klientów

Umów się dzwoniąc

Urząd Stanu Cywilnego: 22 766 40 22, 22 766 40 21
Informacja: 22 766 40 10
Umów się on-line na wizytę
- Referat Windykacji i Egzekucji,
- Referat Dochodów,
- Wydział Spraw Obywatelskich.

Wizyty w sprawie paszportów - umów on-line
(odbywa się przez dedykowany moduł Starostwa Powiatowego)
nr tel.: 22 774 33 90

Infolinia dowozu na szczepienia: 22 766 40 84
Obsługa mieszkańców na terenie Urzędu Miasta Legionowo odbywa się wyłącznie na parterze ratusza - wejście główne, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.
Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną (e-mail: kancelaria@um.legionowo.pl, poprzez platformę ePUAP) lub telefonicznie.

Aktualności dotyczące KORONAWIRUSA

Poniżej publikujemy artykuły z terenu Legionowa dotyczące sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19.
Śledź tę podstronę i bądź na bieżąco!

 • EdukacjaWejście do Żłobka Miejskiego w Legionowie

  Ulgi za żłobek

  dodano: 27 kwietnia 2021

  Radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Legionowo (27.04) uchwalili częściowe zwolnienie z opłat za korzystanie ze Żłobka Miejskiego w Legionowie. Placówka była zamknięta przez 3 tygodnie w związku z pandemią. Za zniżką głosowali wszyscy radni.

 • KulturaGrafika: Komunikat

  Złóż wniosek o stypendium artystyczne

  dodano: 27 kwietnia 2021

  Informujemy, że 30 kwietnia 2021 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych. Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Legionowo przy ul. Piłsudskiego 41, poniedziałek-piątek w godz.: 08:00-16:00.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Szczepionka jest darmowa. W tle strzykawka.

  Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

  dodano: 22 kwietnia 2021
  Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.
 • EdukacjaUczeń wypełniający kartę egzaminacyjną

  Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w latach 2021-2023

  dodano: 22 kwietnia 2021

  Egzaminy zewnętrzne w 2022 r. przeprowadzane na takich samych zasadach jak egzaminy w 2021 r. oraz rezygnacja z progu zdawalności na egzaminie maturalnym z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w 2023 – to najważniejsze rozwiązania ogłoszone dziś, 21 kwietnia przez Ministra Edukacji i Nauki.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu kobieta w maseczce, w tlle komórki koronawirusa.

  Od 26 kwietnia łagodzenie obostrzeń w 11 województwach

  dodano: 22 kwietnia 2021

  Odpowiedzialność Polaków i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 przynoszą coraz lepsze efekty. Dzięki temu, od 26 kwietnia, można będzie poluzować część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. W pozostałych 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. Sprawdź, jak będą wyglądały nowe zasady bezpieczeństwa.

 • ZdrowieNa zdjęciu fiolka ze szczepionką

  Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

  dodano: 21 kwietnia 2021
  Program szczepień to nadzieja na to, że w najbliższym czasie pokonamy epidemię. Staramy się być z Narodowym Programem Szczepień o krok przed dostawami, które w najbliższym czasie będą coraz większe. Do 9 maja każdy z nas, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie. Będziemy mogli zarejestrować się na szczepienie zgodnie z nowym harmonogramem – począwszy od 26 kwietnia codziennie uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnych roczników. Podjęliśmy decyzję, że każda osoba dorosła będzie mogła skorzystać z niewykorzystanej dawki w punkcie szczepień. Nie chcemy, by jakakolwiek szczepionka się zmarnowała.
 • SportRęce nad siatką. Piłka do siatkówki.

  Współzawodnictwo dzieci i młodzieży oraz zajęcia sportowe na świeżym powietrzu od 19 kwietnia

  dodano: 15 kwietnia 2021
  Rząd zdecydował o otwarciu od 19 kwietnia współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży oraz zajęć sportowych na świeżym powietrzu.
 • KomunikatyKsiążeczki wojskowe.

  Przesunięcie terminu kwalifikacji wojskowej

  dodano: 15 kwietnia 2021

  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o przesunięciu daty rozpoczęcia prac przez powiatowe komisje lekarskie na terenie województwa mazowieckiego.

 • KORONAWIRUSLodowa Arena w Legionowie.

  Szczepienia? – czekamy na decyzję wojewody

  dodano: 13 kwietnia 2021
  Już od początku kwietnia trwają prace nad uruchomieniem w Legionowie Punktu Szczepień Powszechnych. Wniosek do wojewody został złożony 2 kwietnia, a prace techniczne nad przygotowaniem obiektu ruszyły zaraz po nim. Obecnie oczekujemy na opublikowanie listy punktów szczepień powszechnych. Jeżeli legionowska propozycja spotka się z aprobatą władz województwa i NFZ, pierwsze szczepienia w punkcie, według obowiązujących wytycznych, będą mogły mieć miejsce po 25 kwietnia.
 • EdukacjaGrafika wyróżniająca z napisem - Komunikat

  Zwolnienie z opłat

  dodano: 13 kwietnia 2021
  Kolejny już lockdown spowodował, że od 27 marca do 18 kwietnia br. zostało ograniczone funkcjonowanie żłobka miejskiego. Z jego usług mogą korzystać jedynie dzieci rodziców wybranych grup zawodowych (m.in. służby mundurowe, służba zdrowia, pomoc społeczna).
 • ZdrowieNa zdjęciu test na koronawirusa

  Kolejny punkt pobrań

  dodano: 9 kwietnia 2021

  Od poniedziałku (12.04) funkcjonował będzie w Legionowie trzeci punkt pobrań, tym razem prowadzony jest on przez firmę Diagnostyka Sp. z o.o. w formie stacjonarnego punktu pobrań, który będzie się znajdował na ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 30.

 • ZdrowieGrafika z napisem - Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia.

  Obostrzenia przedłużone

  dodano: 8 kwietnia 2021

  Choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.

 • ZdrowieGrafika ze starszą kobietą i napisem - Masz 60 lat lub więcej zgłoś się na szczepienie.

  Trwa rejestracja dla osób 60+

  dodano: 6 kwietnia 2021

  Trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60 lat i więcej. Nie warto zwlekać: przyjęcie szczepionki jest obecnie jedną z najważniejszych zasad profilaktyki w dobie pandemii.

 • ZdrowieRoll-up z napisem - Punkt pobrań wymazów wkierunku Covid-19.

  Drugi punkt wymazowy

  dodano: 3 kwietnia 2021

  W wyniku rozmów z NFZ, w Legionowie został dziś (3.04.2021 r.) czasowo uruchomiony drugi punkt pobrań materiału biologicznego (pobranie wymazu) do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt ten znajduje się na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej przy stacji Legionowo Piaski i obsługiwany jest przez Laboratorium Genomika Sp. z o.o.

 • ZdrowieNa zdjęciu strzykawka skierowana w komórkę wirusa. W tle fiolka ze szczepionką.

  Szczepienia – zmiany zasad w II kwartale 2021 r.

  dodano: 31 marca 2021

  Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek – w II kwartale tego roku wchodzimy w nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień. W obliczu III fali pandemii COVID-19 musimy działać zdecydowanie.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciulekarz trzyma fiolkę ze szczepionką i strzykawkę

  Wznowiona rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+

  dodano: 30 marca 2021

  Jeśli masz 70 lub więcej lat, możesz znów rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19. Wznawiamy rejestrację dla osób 70+ od 25 marca, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne. Nie zwlekaj i zapisz się na szczepienie. Potrzebujesz pomocy w rejestracji? Poproś swoich bliskich o wsparcie.

 • KORONAWIRUSNa zdjęciu karetka

  Dodatkowa karetka dla Legionowa

  dodano: 30 marca 2021

  Od czwartku (1.04) na terenie miasta stacjonować będzie dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego. To efekt wspólnych starań samorządu miejskiego, powiatowego oraz ZOZ „Legionowo”, który prowadzi ratownictwo medyczne na terenie naszego powiatu. Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego ma skrócić czas oczekiwania na jego przyjazd, który w związku z pandemią znacznie się wydłużył.

 • KulturaGrafika: Komunikat

  Stypendia artystyczne

  dodano: 30 marca 2021
  W związku ze stanem epidemii koronawirusa panującej w całym kraju, dopuszczona zostaje dodatkowa forma składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego dla osób szczególnie wyróżniających się w dziedzinie twórczości artystycznej. Na czas trwania problemu należy składać dokumenty, wraz z załącznikami, w formie skanu na adres mailowy: kancelaria@um.legionowo.pl (oryginały będą wymagane w późniejszym terminie).
 • ZdrowieNa zdjęciu osoba w kombinezonie ochronnym.

  Zmiana godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej COVID-19

  dodano: 26 marca 2021

  W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 przed funkcjonującym Punktem Diagnostyki Mobilnej w ostatnim okresie pojawiły się długie kolejki. Reagując na sytuację podjęliśmy rozmowy z firmą prowadzącą punkt dzięki czemu wydłużone zostaną godziny jego pracy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

 • ZdrowieNa zdjęciu karetka

  Trzeba skrócić czas dojazdu karetek

  dodano: 26 marca 2021

  Dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego stacjonująca na terenie miasta potrzebna jest od zaraz. Od kilku dni czas oczekiwania na przyjazd zespołu reanimacyjnego potrafi wynieść nawet godzinę. Dlatego przewodnicząca Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Miasta Anna Łaniewska złożyła wniosek do Wojewody Mazowieckiego o zapewnienie dodatkowego zespołu ratunkowego dla Legionowa i powiatu. Wniosek poparli radni zasiadający w komisji.