zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje

Legionowo to jedno z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie poprawiła się jakość życia mieszkańców głównie dzięki wysokim nakładom na inwestycje. Legionowo rozwija się zgodnie z wolą jego mieszkańców - inwestycje konsultowane są podczas społecznych debat na temat przyszłości miasta.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się budynki Urzędu Miasta i Areny Legionowo.

Miasto stawia także na rozwój sportu i rekreacji, szczególnie uwzględniając młode pokolenie legionowian. To dla nich powstały nowe place zabaw i boiska ogólnodostępne przy szkołach, w tym dwa Orliki - 2012, a także skate park przy Stadionie Miejskim.

Wyremontowane zostały liczne ulice i chodniki, prawie całe miasto jest skanalizowane. Legionowo, pomimo swego "sędziwego" wieku, jest nowoczesnym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem.

Wybudowane Centrum Komunikacyjne, wielopoziomowy parking oraz "wewnętrzna obwodnica" sprawią, że w mieście żyje się jeszcze przyjemniej.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na temat obecnie prowadzonych inwestycji miejskich oraz już zakończonych projektów.

 • InwestycjeGala wręczenia nagród Ranking Samorządów 2017

  Legionowo trzecie w Polsce!

  dodano: 24 listopada 2017

  Legionowo zajęło zaszczytne, trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu najlepszych samorządów 2017 roku dziennika Rzeczpospolita. Nagrodę, z rąk przewodniczącego kapituły premiera Jerzego Buzka, odebrał prezydent Roman Smogorzewski.

 • Inwestycjeul. Strużańska

  Legionowo chce się powiększyć

  dodano: 26 października 2017

  W ciągu ostatnich 10 lat granice miast i gmin były zmieniane ponad 70 razy. Wkrótce do tej listy może dojść kolejna zmiana. Podczas wczorajszej (25.10) sesji radni zdecydowali o rozpoczęciu procedury zmierzającej do zmiany granic Gminy Miejskiej Legionowo oraz przeprowadzenia konsultacji w tej sprawie. Zgodnie z zapisami uchwały, Legionowo może się powiększyć o tereny leśne położone wzdłuż ulicy Strużańskiej, należące do Gminy Jabłonna.

 • Inwestycje

  Będzie remont PKP Piaski

  dodano: 11 października 2017

  Wbrew doniesieniom lokalnych mediów, peron PKP Piaski zostanie wyremontowany. Przetarg zostanie rozstrzygnięty zaraz po tym, jak podczas najbliższej sesji Rada Miasta zwiększy środki przeznaczone na tę inwestycję.

 • KomunikacjaNa zdjęciu zjazd z wiaduktu. Droga Krajowa Nr 61

  Podpisano umowę na dk 61

  dodano: 25 lipca 2017

  Dzisiaj w godzinach porannych została podpisana umowa w sprawie DK 61 pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie a Wykonawcą: firmą SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa.

 • KomunikacjaInfografika

  #MetropoliaDziała

  dodano: 12 lipca 2017

  W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej samorządy podpisały umowy na ponad 330,8 mln zł dofinansowania unijnego. Za te pieniądze powstaną m.in. miejsca w żłobkach, drogi rowerowe i parkingi P+R.

 • InwestycjeZaproszenie radnych

  Radni zapraszają na spotkanie

  dodano: 16 maja 2017

  Radni Dariusz Błaszkowski (Rada Miasta Legionowo) i Tomasz Talarski (Rada Powiatu Legionowskiego) zapraszają na spotkanie mieszkańców Bukowca i części osiedla Piaski (okręg nr 6) 18 maja o godz. 18.30 w Poczytalni (II piętro).

 • InwestycjeWiadukt na trasie DK 61 w stronę Jeziora Zegrzyńskiego/Fot. Miejscowa.pl

  Szersza DK61 już za 3 lata?

  dodano: 5 kwietnia 2017

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na kontynuację wiaduktu w Legionowie w ciągu drogi krajowej nr 61. Jest to odcinek od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską na terenie Stanisławowa Drugiego. Do drugiego etapu przetargu na dalszą przebudowę legionowskiego odcinka DK 61 dopuszczono 13 wykonawców. Oferty złożyły 4 podmioty. Wszystkie propozycje zmieściły się w planowanym budżecie.