zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Straż Miejska w Legionowie

ul. Jagiellońska 26B
adres do korespondencji: ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo

Godziny pracy: 7:00-22:00

Działania Straży podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta nie są tylko działaniami ukierunkowanymi na poprawę porządku, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, chociażby poprzez prowadzenie programu profilaktycznego, który obejmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, a skupia wszystkie instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


z archiwum:

Uchwałą Nr V/64/90 Rady Miejskiej w Legionowie z dnia 23.10.1990 r. w sprawie utworzenia Straży Miejskiej w Legionowie ówcześni radni zobligowali Prezydenta Miasta Legionowa do podjęcia działań zmierzających do stworzenia w strukturach Urzędu tej formacji mundurowej.


Aktualności:

 • KomunikatyNa grafice napis:Wezwanie

  Kontenerowy problem

  dodano: 7 czerwca 2021
  W ostatnim czasie mieszkańcy Legionowa sygnalizują kłopoty z kontenerami na odzież ustawionych w całym mieście. Przy niektórych widzą nieustający bałagan, apelują więc o porządek i rozwiązanie tego problemu.
 • EdukacjaStoisko Straży Miejskiej, na którym strażnicy dokonują przeglądu rowerów.

  Dzień dziecka ze Strażą Miejską

  dodano: 2 czerwca 2021

  W miniony weekend (30.05) odbył się na stadionie miejskim „Dzień Dziecka z KS Legionovią”. W wydarzeniu udział wzięła Straż Miejska, która prowadziła zajęcia profilaktyczne i edukacyjne. Każdy chętny mógł wziąć udział w quizach, porozmawiać o bezpieczeństwie oraz zasadach ruchu drogowego. Strażnicy przeprowadzili również 55 przeglądów rowerowych.

 • KomunikatyNa grafice napis: komunikat

  Kontenerowy problem

  dodano: 28 maja 2021
  W ostatnim czasie mieszkańcy Legionowa sygnalizują kłopoty z kontenerami na odzież ustawionych w całym mieście. Przy niektórych widzą nieustający bałagan, apelują więc o porządek i rozwiązanie tego problemu.
 • EdukacjaPlakat promujący bezpieczną jazdę rowerem. Pośrodku ikona oznaczająca człowieka jadącego na rowerze.

  Jednośladem bezpiecznie do celu - rowerzysta

  dodano: 28 maja 2021

  Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.

 • Straż MiejskaDwóch strażników miejskich, obok kobieta z psem.

  Zero mandatów

  dodano: 9 marca 2021
  Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy Legionowa sprzątają po swoich psach. – Sprawdzaliśmy i sprzątają! – mówią strażnicy.
 • KomunikatyTarcza z napisem Straż Miejska w Legionowie

  Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Legionowo

  dodano: 5 marca 2021
  Straż Miejska rozpoczęła kolejny cykl kontroli podmiotów gospodarczych. Strażnicy będą sprawdzać przestrzeganie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Legionowo.
 • ZdrowieStrażnicy Miejscy oraz samochód OSP

  W trosce o seniorów

  dodano: 5 marca 2021
  Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19 to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Ale co zrobić kiedy nie można samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień? Nie ma co martwić się tym na zapas. Z pomocą seniorom przyjdą legionowskie instytucje.
 • Straż MiejskaNa zdjęciu lis na skraju drogi

  Lisy w mieście

  dodano: 4 marca 2021

  Straż Miejska w Legionowie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania lisów na terenie naszego miasta. Spowodowane jest to ich okresem godowym, kiedy to te żyjące samotnie zwierzęta łączą się w pary do czasu odchowania młodych. W tym okresie chętnie przenoszą się na obszary zurbanizowane, blisko osiedli ludzkich, ponieważ mają tam łatwiejszy dostęp do pożywienia.

 • Straż MiejskaZgarnianie łopatą śniegu z chodnika.

  Zadbaj o odśnieżenie chodnika i dachu

  dodano: 11 lutego 2021

  Opady śniegu oznaczają więcej obowiązków dla właścicieli posesji oraz zarządców nieruchomości. Należy do nich sprzątanie śniegu i lodu z chodników, a także usuwanie sopli oraz nawisów śnieżnych z budynków.

 • Straż MiejskaNa zdjęciu osoba ze złożonymi dłońmi, a na nich rękawiczki z obciętymi częściami na palce.

  Straż Miejska pomaga bezdomnym

  dodano: 18 stycznia 2021

  W związku z okresem jesienno-zimowym, już od października legionowscy strażnicy miejscy wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej monitorują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie wizyt oceniana jest kondycja fizyczna bezdomnych, poza tym informowani oni są o możliwości skorzystania z Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego lub ogrzewalni Caritasu. Natomiast z chwilą pojawienia się komunikatów o nadciągających mrozach strażnicy miejscy, w obawie o zdrowie i życie bezdomnych, zaczęli częściej odwiedzać miejsca ich pobytu, dostarczając prowiant i ciepłą herbatę.