zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Seniorzy

W trosce o dobro mieszkańców Urząd Miasta Legionowo podejmuje szereg działań na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia legionowian, a zwłaszcza seniorów. Samorząd Legionowski od wielu lat jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi seniorów. Współpraca ta odbywa się na zasadach wspierania i powierzania zadań, których celem jest integracja środowiska.

Pomimo wszystko, istnieje olbrzymia potrzeba kierowania do seniorów niezrzeszonych w organizacjach pozarządowych innych rozwiązań interdyscyplinarnych, tak by współpraca samorządu legionowskiego została poszerzona.

 • KomunikatyGrafika z napisem - Dodatek osłonowy

  Dodatek osłonowy a ceny energii

  dodano: 12 stycznia 2022
  Dodatek osłonowy, który ma niwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.
 • KomunikatySkrzyżowane dłonie starszego człowieka

  W lutym wyrównania za styczniowe emerytury

  dodano: 11 stycznia 2022
  Od lutego br. emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia w przedziale 4920 zł-12 800 zł, będą mieli obliczaną zaliczkę na podatek i składkę na korzystniejszych zasadach. Ci, którzy w styczniu otrzymali niższe świadczenia, w przyszłym miesiącu będą mogli liczyć na wyrównanie. Nie będą więc stratni.
 • KomunikatySenior na wózku inwalidzkim

  Ważne zmiany dla rencistów socjalnych

  dodano: 4 stycznia 2022
  Od Nowego Roku obowiązują ważne zmiany w przepisach dla osób pobierających rentę socjalną i jednocześnie aktywnych zawodowo. Od 1 stycznia zwiększona została kwota przychodu do 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia, po osiągnięciu której dopiero zostanie zawieszone pobieranie renty socjalnej. Dotychczas było to 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.
 • SeniorzyKlika osób - grupa Soprano

  Zapraszamy do Soprano

  dodano: 30 grudnia 2021
  Na terenie Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała grupa teatralno-muzyczna „Soprano” złożona z seniorów, zajmująca się śpiewem i małymi formami teatralnymi.
 • SeniorzySeniorki korzystające z komputerów

  Projekt „@ktywnosc i wiedz@”

  dodano: 29 grudnia 2021

  Dobiega końca kolejny projekt realizowany z myślą o seniorkach i seniorach z Legionowa przez Fundację Pracownia Kompetencji. Dla wielu jego uczestników ów koniec będzie zarazem początkiem przygody z Internetem i światem nowoczesnych technologii. Projekt „@ktywnosc i wiedz@” był dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.