zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kalendarz wydarzeń

  • Historia polskich badań Antarktyki

    Data wydarzenia: 24 marca 2013

    Serdecznie zapraszamy na przedostatnie spotkanie z cyklu wykładów polarych. W niedzielę 24 marca 2013 r. od godziny 12.00 w sali konferencyjnej pawilonu muzealnego prze ul. A. Mickiewicza 23 Profesor Stanisław Rakusa-Suszczewski wygłosi prelekcję poświęconą polskim badaniom Antarktyki. Wstep wolny. Serdecznie zapraszamy!

     

  • koncert piosenek Czesława Niemena CZAS JAK RZEKA w wykonaniu Piotra Kuźniaka

    Data wydarzenia: 23 marca 2013
    23 marca 2013, godz. 19.00
    sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41

    koncert piosenek Czesława Niemena CZAS JAK RZEKA w wykonaniu Piotra Kuźniaka

    bilety - 20 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

    Piotr Kuźniak- wokalista i gitarzysta zespołu "Trubadurzy", multiinstrumentalista. Występował z Anną Jantar, później z Urszulą Sipińską, nastepnie z Andrzejem Dąbrowskim. Pracował za granicą z różnymi artystami. Występował w Norwegii, Danii, Finlandii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Holandii, Kanadzie, U.S.A i Australii. Zaistniał na 17 płytach.
  • Siódemka Legionovia vs AZS Białystok

    Data wydarzenia: 23 marca 2013

    Już w piątek, 22 marca o godz.19:00 i w sobotę, 23 marca o godz. 18:00 Siódemka Legionovia zagra z AZS Białystok.

    ZAPRASZAMY DO ARENY!

  • Siódemka Legionovia vs AZS Białystok

    Data wydarzenia: 22 marca 2013

    Już w piątek, 22 marca o godz.19:00 i w sobotę, 23 marca o godz. 18:00 Siódemka Legionovia zagra z AZS Białystok.

    ZAPRASZAMY DO ARENY!

  • Posiedzenie Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych

    Data wydarzenia: 21 marca 2013

    W PORZĄDKU POSIEDZENIA:

    1. Działania aktywizacyjne skierowane do legionowskich seniorów. Zapoznanie się z funkcjonowaniem akcji Adopcji Dziadków i Babć na terenie miasta Legionowo.

    2. Wytypowanie kandydatów do prac nad projektem uchwały w sprawie zasad udzielania bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych.

    3. Sprawy wniesione.

    4. Wolne wnioski.

    Przewodnicząca Komisji

    Agata Zaklika

  • W pierwszy dzień wiosny zostań krwiodawcą

    Data wydarzenia: 21 marca 2013

    Akcję przeprowadzi Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy.

    Organizatorem akcji jest Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

  • Spotkanie w Zespole Szkół nr 1

    Data wydarzenia: 19 marca 2013
  • Targi Szkół Ponadgimnazjalnych i Wyższych

    Data wydarzenia: 19 marca 2013

    Będzie to II edycja tej udanej imprezy, w której w ubiegłym roku wzięło udział 23 uczelnie wyższe, 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz swoją pomocą i doświadczeniem służyli pracownicy placówek: Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowej Izby Gospodarczej. Wspaniała atmosfera ubiegłorocznej pierszej edycji targów sprawiła, że w tym roku jest jeszcze większe zainteresowanie uczelni.

  • Posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta

    Data wydarzenia: 18 marca 2013

    W PORZĄDKU POSIEDZENIA:

    1. Analiza założeń Strategii Rozwoju Miasta do 2015r. oraz stopnia ich realizacji.

    2. Wytypowanie kandydatów do prac nad projektem uchwały w sprawie zasad udzielania bonifikat przy sprzedaży lokali mieszkalnych.

    3. Sprawy wniesione.

    4. Wolne wnioski.

     

    Przewodniczący Komisji

    Leszek Smuniewski

  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

    Data wydarzenia: 18 marca 2013

    W PORZĄDKU POSIEDZENIA:

    1. Informacja na temat stanu zaległości podatkowych za rok 2012: ilość dłużników, kwota zadłużenia, podejmowane czynności egzekucyjne i uzyskane efekty.

    2. Sprawy wniesione.

    3. Wolne wnioski.

  • Księżyc i magnolie - spektakl Strefy Podmiejskiej

    Data wydarzenia: 17 marca 2013
    17 marca 2013, godz. 19.00
    sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41

    Księżyc i magnolie - spektakl w oparciu o tekst Rona Hutchinsona
    grupa teatralna STREFA PODMIEJSKA z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie



    Scenariusz i reżyseria: Bogusława Oksza - Klossi
    Obsada:
    Kamil Krzyżanowski (David Selznick)
    Marcin Warpas (Ben Hecht)
    Robert Kosto-Olechowski (Victor Fleming)
    Karolina Bilińska (Miss Poppenghul)

    Producent, reżyser, scenarzysta, sekretarka, banany i orzeszki. A to wszystko umieszczone w hollywoodzkim gabinecie lat trzydziestych, czyli Księżyc i magnolie. Tak w skrócie można scharakteryzować zabawną historię opartą na faktach, a opisującą powstawanie filmu Przeminęło z wiatrem. Producent David O. Selznick zamyka się w swoim gabinecie z reżyserem Victorem Flamingiem oraz scenarzystą Benem Hechtem. Mają 5 dni i nocy na to, aby powstał nowy scenariusz filmu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Ben nie zna treści książki. Przeczytał tylko jedną stronę i doszedł do wniosku, że to... chała. Producentowi i reżyserowi nie pozostaje nic innego, jak szybkie streszczenie powieści. Aktorzy odgrywają przed nim wszystkie sceny, jedna po drugiej. Bez możliwości wyjścia z gabinetu Selznika. Tylko sekretarka - panna Poppenghul - donosi orzeszki i banany... To spektakl pełen zabawnych dialogów i sytuacji; to walka o uznanie, sukces i pozycję. To także sztuka ukazująca walkę o własne marzenia. A któż mógłby przedstawić ją lepiej niż grupa ludzi, która swoje marzenia i pasje realizuje już od 11 lat.

    wstęp wolny
  • „Pałacowe spotkania z muzyką”

    Data wydarzenia: 17 marca 2013

    Trio d-moll op. 63 nr 1 jest pierwszym z pięciu napisanych przez Roberta Schumanna. Wykonane po raz pierwszy 13 IX 1847 z okazji urodzin żony kompozytora, wybitnej pianistki, Klary Schumann, doczekało się takiej recenzji w jej Dzienniku: „Brzmi ono jak dzieło kogoś, od kogo można jeszcze wiele oczekiwać, tak jest młodzieńczo świeże i mocne, także mistrzowskie […] Pierwsza cześć należy do najpiękniejszych jakie znam”.

    Pisane niemal sto lat później, wiosną 1944 roku Trio e-moll op. 62 nr 2 Dymitra Szostakowicza stało się hołdem dla zmarłego przyjaciela kompozytora – muzykologa Iwana Sollertyńskiego. Jego prawykonanie odbyło się z udziałem Szostakowicza jako pianisty 14 XI 1944 r. w Leningradzie, na pierwszym koncercie zorganizowanym po zakończeniu blokady miasta. Utwór, pełen melancholii i tragizmu, jest swoistym odbiciem przeżyć okresu wojny.

    Kierownictwo artystyczne cyklu – prof. Andrzej Zieliński

    Trio istnieje od 2008 roku. Powstało w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku i kontynuuje swoją pracę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki profesor Katarzyny Jankowskiej. Trio ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in.: II Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Sochaczewie, tytuł laureata na Przesłuchaniach Młodych Talentów w Sopocie, I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie. Artystki koncertowały w takich miejscach jak Opera Bałtycka w Gdańsku, Zamek Królewski w Warszawie, sala Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Zespół ma w swoim repertuarze utwory takich kompozytorów jak Brahms, Rachmaninow, Debussy, Piazzolla, Beethoven, Schumann, Mozart. W tym roku Trio zostało finalistą Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku.

    Hanna Raniszewska – studentka pierwszego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego oraz kameralistyki prof. Katarzyny Jankowskiej. Laureatka regionalnych
    i ogólnopolskich konkursów i przesłuchań m.in. w Sochaczewie (2008), Sopocie (2008), Szczecinie (2008), Krakowie (2007), Toruniu (2002), Gdyni (2000, 2002). W listopadzie ubiegłego roku została nagrodzona III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Chopin-Roma w Rzymie, występując w kategorii duet fortepianowy na 4 ręce. Stypendystka kanadyjskiego programu dla młodych talentów Morningside Music Bridge (2009) oraz Europejskiego Programu Aurora Chamber Music Festival w Szwecji (2012). Uczestniczka wielu warsztatów i kursów u takich profesorów jak K. Popowa-Zydroń, A. Tatarski,
    E. Tarnawska, W. Wojtal, W. Świtała, J. Perry, K. Jabłoński, Konstantin Bogino czy Jacques Rouvier. Występowała w wielu miejscach na terenie Polski takich jak: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia Jeleniogórska czy Aula Florianka w Krakowie.

    Kornelia Grądzka – studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Romana Lasockiego. Laureatka wielu konkursów i przesłuchań m.in.: wyróżnienie na Spotkaniach Muzycznych „Janko Muzykant” (Sochaczew 2002), laureatka  Ogólnopolskiego Konkursu pamięci Aleksandry Januszajtis (2003 r. - wyróżnienie, 2005 r. - IV nagroda, 2007 r. - III nagroda), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Mirosława Ławrynowicza (Płock 2005), II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz (Łódź 2008), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego (Warszawa 2008), III nagroda na VIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego (Lublin 2011). Uczestniczka wielu kursów muzycznych i warsztatów orkiestrowych m.in. w Łańcucie, Bremie, Moskwie, Paryżu. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka w takich miejscach jak Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Sala Balowa Zamku w Łańcucie, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Świętokrzyska.

    Dobrawa Czocher – studentka III roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr ad. Piotra Hausenplasa. Laureatka III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Luigi Boccheriniego w Zamościu, I nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Wiolonczeli I i II st. w Łodzi oraz wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Jej ostatnim sukcesem jest II nagroda podczas Turnieju dla Wiolonczelistów w Warszawie (2012 r.). Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pracując z wybitnymi wiolonczelistami m. in. z prof. Arto Norasem, prof. Andrzejem Orkiszem, prof. Stanisławem Firlejem. Koncertowała jako solistka oraz z zespołem kameralnym w takich miejscach jak Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka, Sala Balowa na Zamku w Łańcucie. W latach 2008 - 2010 była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

  • Zaproszenie na sobotę z wróżką Wiolettą Piasecką

    Data wydarzenia: 16 marca 2013

    Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami na spotkanie autorskie z wróżką Wiolettą Piasecką.

  • Dyskusyjny Klub Książki "Ścieżki" - dyskusja i film o Kałużyńskim

    Data wydarzenia: 15 marca 2013
    15 marca 2013, godz. 18.00
    MOK Legionowo, ul. Norwida 10
    wstęp wolny

    Dyskusyjny Klub Książki "Ścieżki" - spotkanie autorskie z Wojciechem Kałużyńskim i dyskusja o jego książce "Pół życia w ciemności. Biografia Zygmunta Kałużyńskiego"
    (prowadzenie: Renata Sowińska).

    Po spotkaniu, o godz. 20.30 (w ramach Klubu Filmowego Powietrza) odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o Zygmuncie Kałużyńskim "Pół życia w ciemnościach" (reż. J. Sosiński, 2003).