zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

3-lecie legionowskich Amazonek

Data dodania: 11 marca 2014

Legionowski Klub Amazonek ma już 3 lata. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie jego członkiń i zaproszonych gości.

Cofnij

Klub powstał przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebujących „Nadzieja” w marcu 2011 roku.  Zrzesza ponad trzydzieści Pań, które mieszkają w Legionowie i na Mazowszu. Osoby te  doświadczyły choroby nowotworowej i chcą powrócić do aktywnego życia społecznego i zawodowego.

LKA realizuje zadania w zakresie podniesienia wiedzy kobiet o chorobie nowotworowej piersi, pomaga paniom po operacji w fizycznej i psychicznej rehabilitacji, informuje o najnowszych metodach leczenia i rehabilitacji oraz wskazuje jak należy prowadzić samobadanie piersi. Informacje te przekazywane są członkiniom klubu na comiesięcznych spotkaniach przez lekarzy specjalistów chirurgów onkologów ze Szpitala w Wieliszewie. Klub zaprasza na spotkania w każdy 2. poniedziałek miesiąca o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia „Nadzieja” w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika). Na spotkania można umawiać się telefonicznie pod numerem 22 784 05 15.

W uroczystym spotkaniu w poniedziałek 10 marca oprócz amazonek uczestniczyli m.in. przedstawiciele miasta i powiatu, senator Anna Aksamit oraz prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” Roman Biskupski. Jak mówi Jadwiga Szuba, wiceszefowa LKA, wypowiedzi dostojnych gości zawierały uznanie, a nawet podziw dla dotychczasowej działalności klubu, a także życzenia owocnej kontynuacji. Jedna z amazonek pięknie wyrecytowała wiersz pt. „Anioł”, był też poczęstunek samodzielnie przygotowany przez członkinie Klubu.

Co dwunasta kobieta w Polsce choruje na raka piersi. Proces leczenia wymaga od niej siły fizycznej  i psychicznej. Ogromną rolę odgrywa tu pomoc i wsparcie psychiczne i praktyczne. Zwłaszcza osób najbliższych i tych, które doświadczyły w swoim życiu podobnych przeżyć.