zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Okładka Programu Rewitalizacji na lata 2007-2025

Proces rewitalizacji w Legionowie na lata 2007-2025

Data dodania: 10 czerwca 2016
Zasady umieszczania projektów w lokalnym programie rewitalizacji miasta Legionowo:
Cofnij

Etap I:
W celu znalezienia się danego przedsięwzięcia w programie rewitalizacji miasta Legionowo niezbędne jest określenie, czy projekt który zamierzasz realizować jest zlokalizowany na ustalonym obszarze rewitalizowanym. Obszar kryzysowy miasta Legionowo wyznaczony został na podstawie analizy wyników badań z uwzględnieniem poziomu:

  • poziomu ubóstwa i wykluczenia społecznego,
  • przedsiębiorczości mieszkańców,
  • degradacji technicznej infrastruktury mieszkalnej.

Etap II:

Jeśli uznasz, że Twój projekt znajduje się w wyznaczonym obszarze kryzysowym miasta należy skontaktować się z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miasta Legionowo. Dokonana zostanie wstępna analiza przedsięwzięcia m.in. weryfikacja czy proponowany projekt rzeczywiście będzie wpisywał się w wyznaczony obszar kryzysowy, a także zbadana zostanie ramowa zgodność z Lokalnym Programem Rewitalizacji.

Udzieli on również niezbędnych informacji na temat tego, jak powinien zostać przygotowany projekt, aby mógł być wpisany do programu rewitalizacji.

W przypadku ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 przykładowe rodzaje projektów, które mogą być realizowane w ramach rewitalizacji miast oraz typy beneficjentów zewnętrznych, którzy mogą podejmować takie działania, ujęte są w Szczegółowym Opisie Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 - Działanie 5.2 Rewitalizacja miast.

Etap III:
Opracowanie wniosku o zmiany w programie rewitalizacji na podstawie szablonu i przedłożenie w Urzędzie Miasta Legionowo.

Etap IV:
Analiza przedsięwzięcia, w tym weryfikacja zgodności z celami i priorytetami Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Legionowo.

Etap V:
Propozycja wpisania do LPR danego przedsięwzięcia może zostać poddana, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Legionowo nr XLIX/621/2010 z dnia 10 listopada 2010 w sprawie ogólnych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Legionowo, konsultacjom społecznym.

Tryb i zakres tych konsultacji określi właściwe zarządzenie.

Etap VI:
Pozytywnie zaopiniowany do umieszczenia w Lokalnym Program Rewitalizacji miasta Legionowo projekt zostaje przedłożony do zatwierdzenia Radzie Miasta Legionowo.

Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji odbywa się co najmniej raz w roku, co daje możliwość włączenia do Programu nowych projektów, w tym partnerów zewnętrznych.

W przypadku ubiegania się o pomoc ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego umieszczenie przedsięwzięcia w programie rewitalizacji danej wspólnoty samorządowej jest wymogiem obligatoryjnym w procesie aplikowania.

W dalszej kolejności, po zakończonym etapie oceny projektu, śledzisz na stronie www.mazowia.eu ogłoszenia Marszałka Województwa Mazowieckiego dotyczące rozstrzygnięcia konkursu o dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PROPOZYCJE ZMIAN W LPR NALEŻY KIEROWAĆ DO:

Urząd Miasta Legionowo
Wydział Inwestycji (pok. 3.23, II piętro)
ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
05-120 Legionowo

FORMA: wyłącznie na udostępnionym poniżej formularzu (do pobrania na stronie www.legionowo.pl bądź w Wydziale Inwestycji UM, II piętro, pok. 3.23).