zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat informujący o bezpłatnych konsultacjach lekarskich

Profilaktyka w maju

Data dodania: 17 kwietnia 2023
Profilaktyka wczesnego wykrywania osteoporozy, chorób nowotworowych oraz chorób odkleszczowych to propozycja bezpłatnych badań i konsultacji, które zaproponowane zostaną mieszkańcom Legionowa już w maju. Co prawda przyczynkiem organizacji akcji jest Dzień Matki, to badania proponowane są również dla panów.
Cofnij

Zapisy na badania będą prowadzone od 20 kwietnia telefonicznie 22 766 40 90 w godzinach pracy urzędu, sama zaś akcja zostanie przeprowadzona 26 maja w ratuszu.

  • Profilaktyka chorób odkleszczowych

Wszystkie osoby w wieku 15-65 lat, otrzymają skierowanie do Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na badanie krwi na boreliozę (testem ELISA - przeciwciała IgM i IgG, a w przypadku wyniku wątpliwego lub dodatniego tego testu, to dodatkowo z tej samej próbki krwi będzie wykonane badanie potwierdzają testem Western-Blot). W przypadku wykrycia boreliozy pacjent otrzyma antybiotykoterapię i/lub skierowanie do Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji na specjalistyczną konsultację.

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego

Program dedykowany jest do kobiety 40 plus i mężczyzn 75 plus. Jeśli lekarz stwierdzi podwyższone ryzyko występowania u pacjenta tego schorzenia, to osoba ta otrzyma skierowanie na bezpłatną badanie densytometryczne (badanie gęstości kości) w Warszawie. Po wykonaniu badania będzie miała miejsce konsultacja lekarska.

Profilaktyka chorób nowotworowych.Nie trać głowy – program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi”

Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo w grupie wiekowej 40-65 lat, które znajdują się w grupie ryzyka tj. są wieloletnimi palaczami, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z objawów nie związanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem.

Jeśli lekarz stwierdzi podwyższone ryzyko występowania u pacjenta schorzenia, to osoba ta otrzyma skierowanie na bezpłatną dalszą diagnostykę i ewentualne leczenie w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

Plakat informujący o bezpłatnych konsultacjach lekarskich