zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wjazd do tunelu polna - kwiatowa

Tunel pod ochroną

Data dodania: 28 marca 2024

Tunel w ciągu ulic Polna – Kwiatowa praktycznie od momentu swojego otwarcia jest dewastowany przez kierowców, którzy nie stosują się do znaków drogowych. Przypomnijmy, w tunelu obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad 3m. Niestety jest on nagminnie łamany, co prowadzi do uszkodzeń i konieczności napraw. W niektórych przypadkach udaje się ustalić sprawców, jednak nie dotyczy to każdego przypadku.

Cofnij

Dlatego już wkrótce w tunelu zamontowane zostaną cztery kamery. Po dwie w każdym z wjazdów. Pierwsza z kamer będzie skierowana na bramownice i monitorować będzie wysokość pojazdów, natomiast druga rejestrować będzie tablice pojazdów, które przekroczą obowiązującą w tym miejscu wysokość. Umożliwi to karanie kierowców łamiących przepisy i pociągnięcie ich do odpowiedzialności za wyrządzone szkody.

Obecnie przeanalizowano już możliwość montażu punktów kamerowych oraz określono zakres prac i rozpoznano rynek pod kątem możliwych wykonawców. Szacowany koszt montażu to wartość ok. 70 tys. zł brutto a jego realizacja powinna potrwać około miesiąca.