zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Adam Bałdych Quartet

Data dodania: 30 września 2019
plakat promujący wydarzenie
wstęp - bezpłatne wejściówki dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10 od 16 IX
Cofnij

SACRUM PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC, który swoją premierę miał 29 marca 2019 roku. SACRUM PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji.

Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie "Miserere" Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno - interpretacyjnej były wręcz zabronione.

Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwaniei tworzy nowy projekt, włączając w niego również swoje nowe kompozycje napisane specjalnie dla tego kwartetu. Po nie zwykle udanych projektach "TheNewTradition" z Yaronem Hermanem, "Antiphona-PsalmySyryjskie" czy tatnio "Brothers" z norweskim Helge Lien Trio, Bałdych tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przyużyciu współczesnych środków artystycznych jak dźwięk dookólny i wizualizacje.

Tworzy muzykę konceptualną, ale wciągłym dialogu ze swoim odbiorcą. Najnowszy projekt Adama Bałdycha - Adam Bałdych Quartet - współtworzony jest z wybitną czołówką polskiego jazzu Krzysztofem Dysem na fortepianie, Michałem Barańskim na kontrabasie i Dawidem Fortuna na perkusji. "Spoglądając wstecz na dorobek Adama Bałdycha odnoszę wrażenie, że gra w tej chwili z najlepszym zespołem, jaki udało mu się stworzyć w ostatnich latach, a album "Sacrum Profanum" jest jedną z najlepszych płyt jazzowych, jakie ukazały się w ostatnim okresie". (Tomasz Szachowski)