zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Akademickie Mistrzostwa Polski 2019

Data dodania: 08 kwietnia 2019
Wychowanek UKS

W miniony weekend w Lublinie na 25 m pływalni "Aqua Lublin" zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. W imprezie udział wzięło ponad 850 zawodników z 74 polskich uczelni. Wychowanek UKS "Delfin" Legionowo Michał Perl reprezentował Akademie Leona Koźmińskiego pod skrzydłami wielokrotnego olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego. Michał po raz pierwszy brał udział w imprezie, w której nie tylko reprezentował własny klub i miasto, ale i uczelnie na której studiuje.

Cofnij

Zawody rozgrywane były drogą eliminacji oraz finałów. Pierwszego dnia Michał dostał szansę popłynięcia w sztafecie 4x50 dowolnym, czyli jednego z najbardziej fascynujących wyścigów. Nasz reprezentant nie tylko rewelacyjnie popłynął na swojej zmianie z czasem 22,74 s ale też dzięki temu przyczynił się do zdobycia złotego medalu przez całą drużynę oraz nieoficjalnego pobicia rekordu Polski, wynoszącego od dziś 1:30,98 s.

Drugiego dnia zawodów Michał w eliminacjach brał udział w dwóch konkurencjach 50 m dowolnym z czasem 23,11 s plasując go na 3 pozycji (finał A) oraz 50 m stylem klasycznym z czasem 28,43 s zajmując tym samym miejsce 5 (finał A). Popołudniowa sesja zatem zapowiadała się bardzo interesująco. Michał na dystansie 50 m stylem dowolnym okazał się czarnym koniem wyścigu zdobywając tytuł Vice Mistrza Akademickich Mistrzostw Polski łamiąc barierę 23 sekund, a dokładniej 22,81 s. Natomiast na dystansie 50 m stylem klasycznym zawodnik zakończył rywalizację na 9 miejscu z czasem 28,63 tracąc do medalu niecałą sekundę.

Podsumowując występy naszego wychowanka jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że Michał zdobywa medale na takiej imprezie jak Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie ścigają się zawodnicy z najwyższego szczebla kraju. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pod sztandarem Akademii Leona Koźmińskiego.

Były to dla mnie niesamowite zawody. Pierwszy raz miałem możliwość wzięcia udziału w takiej imprezie jakimi są Akademickie Mistrzostwa Polski. Nie spodziewałem się, że uda mi się wywalczyć medale na takiej imprezie, były to raczej jakieś skryte pragnienia, tym bardziej na dystansach kraulowych, gdzie wyniki są naprawdę przyzwoite. No cóż może czas pomyśleć o zmianie specjalizacji ze stylu klasycznego na styl dowolny i walczenie o kwalifikację na Uniwersjadę. - powiedział po startach Michał Perl.

źródło: UKS "Delfin" Legionowo

Wychowanek UKS