zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Barwienie wody w miejskim systemie ciepłowniczym

Data dodania: 01 sierpnia 2017
Logo PEC Legionowo
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o. o. zawiadamia, że w dniach od 7 do 30 sierpnia planowane jest przeprowadzenie szczelności sieci i urządzeń ciepłowniczych.

 

Jak informuje PEC „Legionowo” badanie to oznacza dodawanie barwnika Fluoresceina RM 200% do wody w sieci ciepłowniczej. Pozwoli to na wykrycie ewentualnych nieszczelności wymienników ciepła znajdujących się w węzłach cieplnych zlokalizowanych na terenie Legionowa. Może się zdarzyć, że w przypadku nieszczelności wymiennika, zabarwiona woda sieciowa przedostanie się do instalacji ciepłej wody użytkowej i wypływać będzie w kranie w lokalu użytkownika. Wówczas woda będzie miała kolor zielono-żółty. Spółka zapewnia, że użyty barwnik jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

„Zabarwionej wody nie należy stosować do celów spożywczych, można natomiast używać wodę do celów sanitarnych. Środek wykorzystywany do zabarwiania wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła. W przypadku wystąpienia, po kontakcie z zabarwioną wodą, jakichkolwiek niepokojących objawów – prosimy o pilny kontakt z lekarzem” - czytamy w komunikacie PEC Legionowo.

W przypadku zauważenia zmiany koloru ciepłej lub zimnej wody użytkowej prosimy o niezwłoczną informację o zaistniałym fakcie Pogotowia Technicznego tel. 22, 774-49-11, 692-730-476, 22, 774-33-94 lub 692-732-996.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa