zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Bezpieczne podróżowanie w czasie upałów

Data dodania: 09 sierpnia 2017
Bezpieczne podróżowanie w czasie upałów

Bezchmurne, słoneczne niebo i temperatura powietrza o wartości sięgającej powyżej 30°C, to czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Z taką pogodą mamy do czynienia w ostatnim okresie. Te, ale również i inne czynniki mają znaczny wpływ na samopoczucie oraz sprawność psychomotoryczną kierowcy.

Oto kilka wskazówek poprawiających komfort podróżowania i wpływających na bezpieczeństwo:

  • Optymalna temperatura w samochodzie powinna kształtować się na poziomie 20-22°C. Zbyt wysoka temperatura powoduje niedotlenienie organizmu, dyskomfort psychiczny, a kierowca staje się senny.

  • W czasie długiej podróży należy co jakiś czas przewietrzyć samochód i pamiętać o odpoczynku.

  • Należy dostosować prędkość jazdy do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności w zakresie techniki kierowania pojazdem.

  • Należy pamiętać o włączonych światłach mijania i korzystać z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy.

  • Wysoka temperatura powoduje, że asfaltowa nawierzchnia drogi staje się mniej przyczepna.

  • W każdej chwili warunki drogowe mogą diametralnie się zmienić, mogą pojawić się intensywne opady deszczu i burze, należy zatem słuchać meteorologicznych komunikatów radiowych.

  • Pod żadnym pozorem nie należy pozostawiać dzieci, osób wymagających opieki oraz zwierząt  w zamkniętym nagrzanym pojeździe.

  • Warto pamiętać o piciu wody i kierowaniu w okularach przeciwsłonecznych. 

Warto zapamiętać tych kilka podstawowych rad. Pomogą nam one bezpiecznie dotrzeć do celu podróży, zwłaszcza teraz podczas letniej aury. Koncentracja, zachowanie ostrożności oraz przewidywanie sytaucji na drodze zwiększą nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.   

/KPP Legionowo/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa