zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Bieg z Pazurem

Data dodania: 22 maja 2019
Na zdjęciu uczestnicy

W Legionowie już po raz drugi odbyła się jedna z najbardziej widowiskowych imprez sportowych organizowanych na terenie powiatu - II Miejski Bieg z Przeszkodami – Bieg z Pazurem. Zawody, które odbyły się 19 maja br. zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Bestie OCR Legionowo i DPD Arena Legionowo.

Cofnij

Na starcie biegu stawiło się 180 zawodników nie tylko z terenu powiatu legionowskiego ale także z powiatów ościennych. Na 10 km trasie zawodnicy musieli się zmierzyć z przeszkodami wynikającymi z małej architektury miasta jak i przygotowanymi przez organizatorów. Wraki samochodów, korytarze szkół, wóz bojowy Rosomak, kontener z wodą czy bieg z obciążeniem to niektóre z nich. Na finiszu zawodnicy musieli zmierzyć się z konstrukcjami które wymagały dużej siły i zręczności.

Na przemoczonych, wykończonych trasą biegaczy na mecie czekał piękny medal i ciepła grochówka.

Świetna organizacja, ciekawa, wymagająca trasa i wymyślne przeszkody sprawiły, że bieg został bardzo pozytywnie odebrany przez uczestników którzy już zapowiedzieli się na kolejną edycję.

Realizacja tego typu wydarzenia to bardzo duże wyzwanie logistyczne – mówi Sławomir Jagnyziak jeden z organizatorów biegu, prezes i head coach klubu Bestie OCR Legionowo. Wytyczenie i odpowiednie zabezpieczenie trasy prowadzącej przez centrum miasta, wśród ruchliwych ulic i przechodniów generowała wiele niebezpieczeństw ale właśnie te elementy stały się wartością dodaną tego biegu i sprawiły , że Bieg z Pazurem jest jedyny w swoim rodzaju, nie tylko w skali powiatu ale także w Polsce.

Bieg nie wątpliwie stał się wizytówką miasta i bardzo się cieszę, że udało nam się sprawić, że tak wiele osób wróciło z Legionowa z uśmiechem na ustach.

Bieg z Pazurem to nie tylko sam bieg z przeszkodami i rywalizacja, ale miejsce w którym wiele osób pokonuje własne słabości, uczy się jak współpracować w grupie, a przede wszystkim dobrze się bawi

Chciałbym w imieniu klubu podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu i mam nadzieję , że w przyszłym roku uda nam się zrealizować trzecią edycję.

Korzystając z okazji chciałbym przypomnieć, że klub sportowy Bestie OCR Legionowo przez cały rok organizuje bezpłatne treningi outdoorowe dla mieszkańców powiatu z siły biegowej, treningu OCR oraz cross treningu. Zapraszamy na stronę www.bestieocr.pl lub na fan page klubu.

/Sławomir Jagnyziak/