zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Dni Miejskiego Ośrodka Kultury

Dni Miejskiego Ośrodka Kultury
12 - 14 kwietnia 2019
Ratusz, sala widowiskowa
17:30

Dni MOK to co roku okazja do spotkań dla tych, którzy na bieżąco śledzą naszą działalność, ale też zaproszenie do wszystkich wahających się, czy z naszej oferty skorzystać. Układając program tegorocznych spotkań uwzględniliśmy klasyczny podział - proponujemy dzień teatralny, dzień filmowy i dzień muzyczny.

W piątek, 12 kwietnia, zobaczymy na scenie dwie grupy teatralne w MOK: seniorzy z zespołu Etiuda prowadzeni przez Walentynę Janiszewską zaprezentują pełne humoru widowisko kabaretowo-muzyczne Grzeszna i święta, zaś ewangelizacyjny Teatr Adonai pokaże spektakl Po co? wyreżyserowany przez Hannę Wilczyńską. Dzień teatralny zakończymy programem satyryczno-kabaretowym "Nic nowego pod słońcem" w wykonaniu aktora scen warszawskich Sławomira Hollanda. "Sławek nie przemawia do nas, nie recytuje, nie występuje, ale rozmawia, czaruje swoim wdziękiem nieco zawstydzonego, kulturalnego i eleganckiego inteligenta. - pisze o spektaklu Jacek Bursztynowicz - Spontanicznie i brawurowo, lirycznie i refleksyjnie dzieli się z nami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu". Usłyszymy teksty Hemara, Hertza, Jurandota, Tuwima, Leśmiana, Oskara, Gałczyńskiego.


Drugi dzień - 13 kwietnia - rozpoczniemy klasyką filmu dla dzieci, proponując naj-młodszym spotkanie z Misiem Yogi, potem nawiążemy do twórczości patrona MOK pokazując go w filmie ?Charlie bokserem?, a na żywo będzie przygrywał prawdziwy taper; na koniec wrócimy do archaicznych, lecz ożywczych źródeł filmu prezentując obraz z roku 1922 Nosferatu symfonia grozy. Projekcji towarzyszyła będzie muzyka na żywo w wykonaniu znakomitego zespołu Czerwie.


Trzeciego dnia - 14 kwietnia - spotkamy się, jak to często w MOK-u bywa, z muzyką jazzową. Wschodząca gwiazda tego gatunku, altowiolista Michał Zaborski ze swoim kwartetem da koncert będący początkiem trasy promocyjnej jego najnowszej płyty "Feeling Earth", wydarzenie to będzie też okazją do przypomnienia postaci Krzysztofa Komedy, którego 50. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Tegoroczne Dni MOK to święto jubileuszowe - pod koniec marca minęło 40 lat od chwili powołania do życia tej instytucji.
Zapraszamy zatem do świętowania z nami w towarzystwie teatralnych i filmowych aktorów oraz gwiazd jazzowej sceny.

12 kwietnia
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Dni MOK - Dzień teatralny
17.30
- spektakl "Po co?" ewangelizacyjnego Teatru Adonai z MOK
18.00
- spektakl "Grzeszna i święta" grupy Etiuda z MOK Legionowo
20.00
- program satyryczno-kabaretowy Sławomira Hollanda
"Nic nowego pod słońcem"

13 kwietnia
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Dzień filmowy
16.30
- film dla dzieci "Miś Yogi"
18.00
film Chaplina "Charlie bokserem" z udziałem tapera Roberta Skrzypca
19.00
film "Nosferatu Symfonia Grozy" z muzyką na żywo zespołu CZERWIE

14 kwietnia, godz. 18.00
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Dni MOK - dzień muzyczny
koncert jazzowy
Michał Zaborski Quartet
koncert przedpremierowy płyty "Feeling Earth"
koncert upamiętniający 50-lecie śmierci Krzysztofa Komedy

/MOK Legionowo/