zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Filmowe Dni MOK

Data dodania: 10 kwietnia 2018
Filmowe Dni MOK

14 kwietnia, sobota

19.30 - "Gorączka złota" - oprawa muzyczna na żywo: Vistula River Brass Band i taper Robert Skrzypiec 21.00 - "Milczenie" - reż. Martin Scorsese

15 kwietnia, niedziela
15.00 - "Super Spark. Gwiezdna Misja" - film dla dzieci
16.30 - "Charlie żołnierzem" - taper Robert Skrzypiec

Cofnij

Podczas tegorocznych Dni MOK zapraszamy Państwa do udziału w wielkiej filmowej przygodzie. Uznaliśmy bowiem, że film jest w naszej codziennej ofercie mało obecny, a przecież patron - Chaplin - do czegoś zobowiązuje.

Proponujemy dwa filmy wyreżyserowane przez naszego patrona, oba należące do ekranowego kanonu, ale nie pokażemy ich Wam jak wyciągnięte z archiwów, godne szacunku eksponaty, ale z towarzyszeniem muzyki na żywo. Do filmu "Gorączka złota", zrealizowanego w 1925 roku, zawierającego oryginalne komediowe gagi, ale też poruszającego głębokie humanistyczne kwestie, przygrywać będzie wyśmienity jazzowy zespół Vistula River Brass Band wraz z równie doskonałym taperem, pianistą Robertem Skrzypcem. Cienką granicę pomiędzy życiem ubogiego włóczęgi a życiem świeżo wzbogaconego milionera śledzić będziemy w rytmie najlepszego polskiego jazzu, a sen o balecie bułeczek i uczta zgłodniałych bohaterów nabiorą w muzycznej oprawie nowych, niepowtarzalnych wymiarów.

Drugiej chaplinowskiej propozycji - filmowi "Charlie Żołnierzem", towarzyszył będzie muzycznie taper Robert Skrzypiec. Czy uda mu się na żywo i celnie zilustrować losy rekruta biorącego udział w ćwiczeniach? I przekonać o mocy jego snu, w którym, na co dzień niezdarny, dokonuje bohaterskich czynów? Sprawdzimy to w niedzielne późne popołudnie.
Źródła filmowej wrażliwości prowadzą nieuchronnie ku współczesności; tej też nie pozostaniemy dłużni. W sobotę pokażemy niesamowite dzieło Martina Scorsese "Milczenie". To historia z XVII wieku. Do wybrzeży Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża. Mają oni odnaleźć ojca Cristovao Ferreire, który rzekomo wyparł się wiary w Boga, by uratować cierpiących męczenników. Jednocześnie zaczynają organizować miejscowych, ukrywających się przed prześladowaniami chrześcijan i głosić wśród nich Słowo Boże. Japońskie władze jednak brutalnie traktują jakiekolwiek przejawy zachodniej religii.
Wreszcie propozycja dla dzieci - "Super Spark. Gwiezdna Misja". Tytułowy Spark - choć małpa - to typowy ludzki 13-latek, który natychmiast chce się stać dorosły. Jego rodzinna planeta - rozwalona na drobne kawałki przez złego małpiszona Zhorga - znajduje się w niebezpieczeństwie. Udziału w powstańczych misjach zabraniają Sparkowi jego opiekunowie. Kiedy jednak nadarzy się okazja, Spark - w tajemnicy przed swoimi starszymi kolegami - postanowi działać na własną rękę. Tak zaczyna się kosmiczna przygoda.