zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Kolej w powiecie legionowskim. Zarys historii i ślady przeszłości

Data dodania: 13 marca 2018
Kolej w powiecie legionowskim. Zarys historii i ślady przeszłości

„Kolej w powiecie legionowskim. Zarys historii i ślady przeszłości” to tytuł prelekcji dr. Mirosława Pakuły, która odbędzie się 18 marca 2018 r. o godz. 15.00 w Filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie.

Kolej pojawiła się na terenie dzisiejszego powiatu legionowskiego pod koniec XIX w. Droga Żelazna Nadwiślańska zbudowana w 1877 r. między lasami i wydmami w okolicach Jabłonny była zaczątkiem rozwoju okolicy, a dla Legionowa stała się jednym z czynników miastotwórczych. Wkrótce powstała linia do Zegrza.

W latach 30. XX w. uruchomiono trasę z Tłuszcza przez Wieliszew i Skrzeszew do Nasielska. Po naszym terenie jeździły też pasażerskie wąskotorówki. W trakcie spotkania zostaną przedstawione informacje o istniejących i nieistniejących liniach kolejowych. Bardzo interesującym elementem prelekcji będzie pokazanie zdjęć pozostałości po nieistniejących trasach. Wystąpienie dr. Pakuły będzie wzbogacone dużą ilością zdjęć archiwalnych i współczesnych oraz mapami.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie