zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Kontrole autokarów

Data dodania: 12 czerwca 2018
Drzwi radiowozu/Fot. Lukas Plewnia

Zbliża się koniec roku szkolnego. Dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki i "zielone szkoły". Potem zaczną się wakacje i wyjazdy na kolonie i obozy. Policjanci legionowskiej „drogówki” od początku czerwca kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież. Kontrole tych pojazdów odbywają się na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.00-8.00 po wcześniejszym zgłoszeniu.

Aby wyjeżdżające w trasę autokary z dziećmi i młodzieżą bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów. Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i stan techniczny pojazdu. Legionowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują autokary na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.00-8.00.

Kontrole dokonywane są na podstawie telefonicznego lub pisemnego zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pod numerami telefonów:

(22) 60-48-220 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 (22) 6-48-213 całodobowo dyżurny KPP Legionowo.

Prosimy, aby w miarę możliwości, jak najwięcej pojazdów było kierowanych przed zabraniem dzieci na wyżej wskazane miejsce. Pozwoli to na sprawne zorganizowanie kontroli, która orientacyjnie trwa około 15 - 20 minut - jeśli nie ma do niej uwag. Po każdej kontroli policjanci wystawiają kierowcy lub przewoźnikowi protokół z kontroli. Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To czy autokar został skontrolowany można zweryfikować dzwoniąc do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie (tel. 22 604-82-13). Jednocześnie stale przypominamy opiekunom o obowiązku opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie wysiadania/wsiadania oraz przebywania na drodze poza pojazdem.

/ek, KPP Legionowo/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 08:00-18:00
wt-pt 08:00-16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: +48 22 774 20 31, +48 22 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
telefon dla niepełnosprawnych:
+48 22 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie