zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Legionowska Tężnia

Data dodania: 26 czerwca 2019
Park Zdrowia

W Parku Zdrowia w Legionowie przy ul. Sobieskiego od czerwca 2015 roku funkcjonuje pierwsza bezpłatna i druga na Mazowszu tężnia solankowa. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych, park oferuje także przyjemny chłód, zacienione ławki, alejki między drzewami oraz plenerową siłownię. W letnie wieczory w parku odbywają się dyskoteki, koncerty i potańcówki pod gwiazdami.

Cofnij

Park Zdrowia, położony vis a vis Areny Legionowo, jest miejscem dedykowanym starszym mieszkańcom miasta. Korzystają z niego całe rodziny. Jest to doskonałe miejsce na piknik w cieniu drzew. Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny. Cały sekret ich dobroczynnego działania na organizm kryje się właśnie w konstrukcji – wytwarza się w nich aerozol bogaty w mikroelementy, takie jak wapń, magnez, jod, potas, brom, żelazo, sód. Inhalacje pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu nad morzem. Dawka jodu jaką pochłaniamy przez godzinę w tężni jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni pobytu nad Bałtykiem. Legionowski Park Zdrowia jest monitorowany kamerą monitoringu miejskiego. Znajduje się w nim także szalet miejski. Parkiem i znajdującą się w nim tężnią zarządza KZB Legionowo sp. z o.o.