zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Legionowskie obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Data dodania: 31 lipca 2017
Kiedy: 01 sierpnia 2017
Gdzie:
Plakat 73 rocznica Powstania Warszawskiego
1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty i zapalą znicze w Miejscach Pamięci Narodowej i na grobach żołnierzy AK.
 
Pamięć o bohaterach tamtych dni jest kultywowana w Legionowie w sposób wyjątkowy. Przy pomnikach w różnych lokalizacjach miasta pojawiają się kwiaty i płoną znicze. Wraz z kombatantami przychodzą młodzi ludzie – kolejne pokolenia, które podtrzymują pamięć. - Patriotyzm to kochać, miłować i pracować dla Ojczyzny. Nam przyszło pracować dla Polski, pokoleniu Kolumbów, ginąć – tak mówił podczas uroczystości przy Pomniku Polski Walczącej na Rondzie Armii Krajowej Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski w ubiegłym roku.
 
Już jutro (1.08) o godzinie 9.00 planowane są uroczystości przy kwaterze wojennej na cmentarzu w Legionowie. Natomiast na granicy dwóch gmin Legionowa i Chotomowa o godzinie 10.00 odbędą się uroczystości przy obelisku (ul. Wrzesińska).
 
W godzinach popołudniowych tradycyjnie o godzinie 17.00 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Polski Walczącej na Rondzie AK. Obchody 73. rocznicy zakończy Msza Święta w kościele garnizonowym o godz. 18:00.
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa