zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Legiowizja

Legiowizja
06 czerwca 2019
Ratusz, sala widowiskowa
18:00

Formuła konkursu Legiowizja nawiązuje wprost do znanego wszystkim z telewizji Konkursu Eurowizja. Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy uzdolnioną młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wg zasady „jedna szkoła-jeden przedstawiciel”.

Placówki, które zadeklarowały chęć udziału w konkursie przeprowadziły wstępne eliminacje, typując własnego finalistę. Koncert finałowy zatem, będzie prezentacją najzdolniejszej wokalnie młodzieży a oceniany będzie przez jury złożone z opiekunów i instruktorów ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Dodatkowy głos w wyborze zwycięzcy I edycji Legiowizji będzie miała także publiczność w głosowaniu internetowym, do którego w momencie jego ogłoszenia serdecznie zapraszamy.

Pomysłodawcą projektu jest uczeń klasy I liceum Mateusz Rokicki, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, jednocześnie działający w świetlicy AJA, nazywanej dawniej Klubem AJA. AJA to miejsce stworzone dla uczniów i przez uczniów. Pomysł narodził się 1986 roku, kiedy grupa młodzieży uczęszczającej do LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie pod przewodnictwem Adama Karolaka, Jacka Więcławskiego i Andrzeja Oleszczuka (z pierwszych liter ich imion została utworzona nazwa klubu) postanowiła z pomieszczenia służącego na składzik węgla zrobić klub licealisty z prawdziwego zdarzenia. Choć minęło niespełna trzydzieści lat Klub AJA nadal działa pełną parą. W jego przestrzeni odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, dziennikarskie i teatralne. 

Muzyczna Strefa AJA to grupa kilkudziesięciu uczniów, których pasją jest muzyka. Członkowie warsztatów rozwijają swoje zainteresowania muzyczne w ramach zajęć pozalekcyjnych: chóru szkolnego, koła estradowego, warsztatów wokalnych dla solistów , zespołu instrumentalno-wokalnego. Nad rozwojem muzycznych talentów czuwa doświadczony muzyk Mariusz Suwiński. Uczniowie należący do Muzycznej Strefy AJA brali udział w wielu szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach, a także w konkursach muzycznych.

Wspomniany wcześniej pomysłodawca projektu Mateusz Rokicki, bardzo aktywny i pełen pomysłów uczestnik wielu zajęć w świetlicy AJA, zainspirowany śledzeniem kolejnych edycji Eurowizji przedstawił pełną wizję projektu, wstępną wersję scenariusza Koncertu Finałowego włącznie z samodzielnym opracowaniem Regulaminu Konkursu i karty zgłoszenia. Zaproponowana przez Mateusza formuła konkursu z pewnością będzie dla uczestników ciekawym i nowym doświadczeniem.

Podstawowe cele projektu  Konkurs Piosenki Legiowizja 2019:

  1. Pomoc w odkrywaniu predyspozycji oraz talentów uczniów,
  2. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań muzycznych,
  3. Rozwijanie zainteresowań sztuką,
  4. Wyrabianie motywacji do świadomego uczestnictwa w kulturze,
  5. Wzmacnianie poczucia własnej wartości,
  6. Pobudzanie kreatywności uczniów i zachęcanie do własnej twórczości,
  7. Kształtowanie postawy aktywnego i krytycznego odbiorcy kultury,
  8. Uwrażliwienie na piękno i kulturę wysoką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Legionowa i Powiatu Legionowskiego na Wielki Koncert Finałowy I Edycji Konkursu Legiowizja który odbędzie się 6 czerwca 2019r. o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie. Z pewnością nie zabraknie emocji, wzruszeń i utalentowanych wokalistów.

/Mariusz Suwiński/