zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

LTS Legionovia mistrzem Polski Kadetek

Data dodania: 07 maja 2018
LTS Legionovia/Fot. PZPS

LTS Legionovia Legionowo zdobyła w Rumi złoty medal mistrzostw Polski kadetek. Podopieczne trenera Dawida Michora obroniły ten tytuł wywalczony przed rokiem w Słupsku. W decydującym spotkaniu pokonały MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2. Brązowy medal zdobył KS Pałac Bydgoszcz po pewnym zwycięstrwie nad MKS-em Dąbrowa Górnicza 3:0.

LTS Legionovia Legionowo - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2 (27:25, 26:28, 20:25, 25:17, 15:12). MVP Julia Orzoł.

Ostatni mecz turnieju był wydarzeniem godnym finału mistrzostw Polski. Zmierzyły się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny. Minimalnie lepsza była LTS Legionovia. MUKS Dargfil walczył do końca. Zespół ten w fazie grupowej wygrał dwa mecze po tie breaku. Tym razem uległ w piątym secie.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach rozkład ataku u mistrzyń Polski dzielił się na kilka zawodniczek. Rozgrywająca zespołu miała możliwości w wyborze poczynań ofensywnych. Najwięcej punktów dla LTS Legionovii zdobyła Julia Orzoł 21 i Maria Woźniak 20. Trzy inne zawodniczki zdobyły po więcej niż dziesięć punktów.

Dla zawodniczek obu zespołów nie było straconych sytuacji. Walczono do końca. W pierwszym secie LTS Legionovia przegrywała 12:16 i 16:21, ale potrafiła wyrównać i zwyciężyć na przewagi. W drugiej partii sytuacja była ogromna. Wydawało się, że siatkarki z Legionowa utrzymają przewagę jaką uzyskały w połowie partii. Jednak ogromna ambicja i wola walki podopiecznych trenera Krzystofa Filipowicza przyniosła sukces w postaci wygranej 28:26.

Początek tie breaka ułożył się po myśli MUKS Dargfil. Jednak w kolejnych akcjach inicjatywę przejął zespół trenera Michora, który potrafił utrzymać przewagę - 10:8 i 12:9 - do ostatniej piłki.

- Cieszę się z finałowego pojedynku i godnego rywala - mówi Dawid Michor, trener LTS Legionovia Legionowo. - Myślę, że gdyby to był wyścig sprinterski to o wygranej zadecydowałyby tysięczne ułamki sekundy. Dziewczyny z Tomaszowa Mazowieckiego grały bardzo dobrze i zdaję sobie sprawę, że olbrzymią rolę odgrywało tutaj także szczęście. Co ciekawe, w pewnym momencie, gdy nasza wiara upadała i przegrywaliśmy 2:1, zagraliśmy bardzo mocno na emocjach.

/PZPS/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie