zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Na olimpijskim szlaku

Data dodania: 08 listopada 2017
Szymon Kołecki spotkanie w ZSO nr 2/Fot. ZSO nr 2

W miniony poniedziałek (6 listopada 2017r.) w ZSO nr 2 w Legionowie odbyło się spotkanie z cyklu „To nas kręci. Na Olimpijskim Szlaku – Spotkanie z Mistrzem”. Tym razem szkołę odwiedził sztangista Szymon Kołecki – Mistrz Olimpijski z Pekinu (2008r.) oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000r.).

Sportowiec odpowiadał na różne pytania zadawane przez prowadzące (Julię Podogrodzką z klasy IIA LO oraz Wiktorię Mendrecką z klasy IC LO) oraz publiczność - uczniów liceum i gimnazjum.

Można było dowiedzieć się, że sztangista poza podnoszeniem ciężarów, od roku, trenuje także MMA czyli mieszane sztuki walki. Od dziecka miał styczność z różnymi dyscyplinami sportu, ponieważ wraz z tatą chodził na salę gimnastyczną, gdzie jego ojciec był trenerem. Takie przygotowanie umożliwiło mu uczestniczenie w szkolnych zawodach sportowych w każdej dyscyplinie. Ostatecznie Szymon Kołecki zdecydował się na podnoszenie ciężarów. Sztangista podporządkował swojej karierze nawet szkołę. Zmienił zwyczajną szkołę na zaoczną, aby móc poświęcać się treningom. Najważniejsze były dla niego wyniki sportowe.

Mistrz Olimpijski opowiedział także o tym jak wiele trzeba poświęcić, aby osiągać tak wysokie wyniki - wiele godzin treningów oraz utrzymywanie rygorystycznej diety. Z widowni padło także pytanie o przyznanie sztangiście po dziewięciu latach złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Sportowiec powiedział, że cieszy go fakt, że doczekał momentu, kiedy zasłużony medal do niego trafił.

Na zakończenie spotkania Szymon Kołecki złożył autograf na szkolnej fladze olimpijskiej, na której znajdują się także podpisy innych znakomitych sportowców. W ramach podziękowania za odwiedzenie naszej szkoły, przedstawiciele uczniów wręczyli sztangiście kwiaty.

/Weronika Stosio, Klasa IIA LO/

Szymon Kołecki spotkanie w ZSO nr 2/Fot. ZSO nr 2
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie